maandag, 26 februari 2024 13:45

Belgische Leeuwen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het doel van Belgische leeuwen is om alle leeuwen in het midden van het speelveld aan te tikken en de overkant te bereiken, indien men dit niet snel genoeg doet worden ze ook een leeuw. 

Beschrijving van de activiteit

Belgische Leeuwen vindt net zoals Hollandse Leeuwen tussen twee lijnen, op redelijke afstand van elkaar, plaats. Tijdens het spel zijn er twee teams, de “waaghalzen” en de “Leeuwen” (de tikkers en renners respectievelijk).

Het spel begint met 1 leeuw in het midden van het spelgebied, deze moet zijn best gaan doen om zo lang mogelijk niet getikt te worden. 

De waaghalzen beginnen allemaal op een van de twee lijnen. Zodra de leeuwen “Belgische Leeuwen” roepen, moeten de waaghalzen proberen om alle leeuwen in het middengebied te tikken, waarna ze de andere lijn mogen oversteken. Het is niet toegestaan om de tweede lijn over te steken zonder alle leeuwen te tikken.

De laatste waaghals die de lijn oversteekt (na het tikken van alle leeuwen natuurlijk) verliest die ronde en sluit zich aan bij het leeuwenteam. De volgende ronde mag dan gestart worden door de leeuwen, waarna de waaghalzen weer proberen alle leeuwen te tikken en de lijn over te steken. Dit gaat door tot er nog maar 1 waaghals over is waarna het spel voorbij is.

Benodigd materiaal

-(gras)speelveld

-twee lijnen

Veiligheid

Dit spel kan wat chaotischer worden dan Hollandse Leeuwen, dus het is aangeraden om dit op een leeg grasveld te doen om slechte vallen etc. te voorkomen.

Tips

-Voor oudere groepen kan het leuk zijn om de leeuwen in volgorde van afgaan te laten tikken door de waaghalzen, dit stimuleert het geheugen en levert extra rustmomenten voor de leeuwen, vooral bij wat grotere groepen.

-Dit spel kan afhankelijk van de groepsgrootte redelijk uitputtend zijn voor de eerste leeuwen, dus het is aangeraden om een wat drukker lid als eerste leeuw te kiezen. 

Aanvullende informatie

Lees 318 keer Laatst aangepast op dinsdag, 27 februari 2024 16:00
Log in om reacties te plaatsen