zondag, 01 oktober 2023 10:37

Grot tekening

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Keet Kleur / Hathi weet veel te vertellen over het hoe er vroeger aan toe ging.  Er werden boodschappen aan elkaar gegeven door materialen uit de natuur te gebruiken. Dit wil hij jullie al te graag leren.  

Beschrijving van de activiteit

Thema verhaal bevers

Keet Kleur kijkt om zich heen rich. Wauw wat is dit? Ze kijkt om zich heen en ziet allemaal tekeningen. Fleur Kleur is meegelopen en vertelt Keet over de geschiedenis van tekenen. Tekenen is al meer dan honderden jaren oud. Vroeger schilderde men met kleurstof van bessen en tekende ze met houtskool. Houtskool is een natuurlijk product en werd gebruikt voor onder andere tekeningen. Hiermee brachten de mensen een boodschap naar elkaar over vertelt Hathi.     

Maak je eigen tekening op papier met de verschillende materialen. Kan je tekenen met een stukje houtskool of met een steentje? Probeer de verschillende materialen uit en maak je eigen grottekening. 

Thema verhaal welpen

Raksha kijkt om zich heen bij de Guha grotten. Wauw wat is dit? Ze kijkt om zich heen en ziet allemaal tekeningen. Hathi is meegelopen en vertelt Raksha over de geschiedenis van tekenen. Tekenen is al meer dan honderden jaren oud. Vroeger schilderde men met kleurstof van bessen en tekende ze met houtskool. Houtskool is een natuurlijk product en werd gebruikt voor onder andere grottekeningen. Hiermee brachten de mensen een boodschap naar elkaar over vertelt Hathi.     

De activiteit

Maak je eigen grottekening op papier met de verschillende materialen. Kan je tekenen met een stukje houtskool of met een steentje? Probeer de verschillende materialen uit en maak je eigen grottekening.  

Benodigd materiaal

 • Lege bak   
 • Bijlage grottekening    
 • Houtskool  
 • Krijt   
 • Steentjes 
 • Papier of stuk wit stof    
 • Andere voorwerpen waarmee je wel/niet mee kan schrijven (maar geen potloden of pennen)   

Veiligheid

 • Let op of de welpen de spullen niet in hun mond stoppen.    
 • Kijk of de voorwerpen niet scherp zijn.    
 • Wil je de tekeningen goed houden, gebruik dan haarlak om de
 • houtskooltekeningen te vernissen.  

Tips

 • Zorg ervoor dat er ook dingen in de bak zitten waar je niet mee kan schrijven.  
 • In plaats van papier kan je de welpen ook een baksteen of tegeltje geven waar ze op kunnen tekenen.

Aanvullende informatie

Lees 497 keer Laatst aangepast op zondag, 01 oktober 2023 11:56
Log in om reacties te plaatsen