zondag, 13 november 2022 15:05

Trui maken van takken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Ontdek dat vlechten met flexibele takken mogelijk is en probeer er een draagbare trui van te maken.

Beschrijving van de activiteit

Je hebt het vast wel eens gezien, een vlechtwerkje met flexibele takken. Dat kunnen wij ook, want het is helemaal zo gek nog niet. Maar wat we ermee gaan maken wel. Je gaat met je groep namelijk een trui maken van flexibele takken, zoals bijvoorbeeld die van een treurwilg. Deze trui kan je ook daadwerkelijk aantrekken als een soort harnas.

Ga eerst met je groep in het park of in het bos opzoek naar flexibele takken die makkelijk te knopen zijn. De ervaring leert dat je er meer nodig hebt dan je van te voren denkt, dus zorg dat je er genoeg hebt. Beter te veel dan te weinig. Een goed idee is om deze activiteit zo te plannen dat deze samenvalt met de periode dat treugwilgen aan het eind van de winter worden geknot. De takken kan je flexibeler maken door te laten weken in water.

Benodigd materiaal

Twijgen of flexibele takken van bijv. een treurwilg

Veiligheid

  • Let er op dat er geen schimmels of insecten op de takken zitten.
  • Let ook op dat je tijdens het zoeken van de takken geen vogelnesten verstoord.

Tips

  • Oefen eerst door gewoon een mat te maken.
  • Zoek ook een voorbeeld van vlechten op op het internet.

Aanvullende informatie

Lees 424 keer Laatst aangepast op woensdag, 25 januari 2023 02:41
Log in om reacties te plaatsen