zaterdag, 20 augustus 2022 11:30

Brug bouw wedstrijd

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Plassen, sloten, rivieren en kanalen… Nederland is een land vol water. Gelukkig is Nederland kampioen bruggen bouwen! Bij het bouwen van een brug komt heel wat kijken. Een brug moet stevig genoeg zijn om auto’s, vrachtwagens of zelfs een trein te dragen. Maar het moet ook gemaakt zijn van licht en duurzaam materiaal. Hoe zorg je ervoor dat een brug zo stevig mogelijk is?

Beschrijving van de activiteit

Plassen, sloten, rivieren en kanalen… Nederland is een land vol water. Gelukkig is Nederland kampioen bruggen bouwen! Bij het bouwen van een brug komt heel wat kijken. Een brug moet stevig genoeg zijn om auto’s, vrachtwagens of zelfs een trein te dragen. Maar het moet ook gemaakt zijn van licht en duurzaam materiaal. Hoe zorg je ervoor dat een brug zo stevig mogelijk is?

In groepen probeer je aan de had van 3 stappen een brug over de kloof te bouwen die sterk genoeg is om er een speelgoed auto overheen te kinnen laten rijden

Stap 1

Maak een brug die een zo breed mogelijke kloof overbrugt en waar het autootje op kan blijven staan.

Voorwaarden:

  1. Je mag maximaal 10 vellen A4 papier gebruiken;
  2. De brug moet rusten op de dozen, hij mag er niet aan worden vastgeplakt.

Stap 2

Hoe groot is de kloof die jouw brug heeft overbrugd? Meet de breedte van de kloof. En dus niet de lengte van de brug.

Stap 3

Doe met vrienden of vriendinnen of met de familie een wedstrijd: wie overbrugt met 10 vellen A4 papier de breedste kloof?

Benodigd materiaal

  • Plakband
  • schaar
  • Rolmaat of meetlint
  • E
  • Metalen speelgoedautootje

Tips

Papier is natuurlijk geen sterk materiaal. Maar als je papier vouwt en profielen maakt, wordt het opeens een stuk steviger. Verder ben je er wellicht achter gekomen dat ronde vormen en driehoek constructies stevigheid geven. Daarom zie je die vormen ook vaak terug bij bruggen!

Aanvullende informatie

Lees 1027 keer Laatst aangepast op zaterdag, 20 augustus 2022 11:35
Log in om reacties te plaatsen