zondag, 23 januari 2022 14:23

De jacht op hollandse schilders / schilderijen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een soort vossenjacht waarbij de 'vossen' figuren zijn van een schilderij.

Beschrijving van de activiteit

Thema verhaal welpen

In Haveli staan een museum, Hier hangen veel schilderijen van de schilder Judith Leyster Zij leefde van 1609 tot 1660 en schilderde veel portretten bij de Guha grotten. Mowgli en Shanti Zijn benieuwd naar deze schilder waarop Baghera heeft bedacht dat dat Mowgli en Shanti op jacht moeten gaan naar deze schilderijen

De activiteit

Judith Leyster (1609 - 1660) is een bekende Hollandse schilder die veel portretten heeft geschilderd. Deze geportretteerden lopen 'in het wild' rond in de wijk of buurt. Het is aan de jeugdleden om op portretten op te zoeken en weer vast te leggen, maar nu op foto.

Elk groepje heeft een stapel schilderijen / portretten bij zich. Als ze bij een geportretteerde (vos) komen proberen ze de setting op de foto zo goed mogelijk na te maken. Hierna maken ze een foto en gaan ze opzoek naar het volgende schilderij van Judith Leyster. Hebben ze het juiste portret nagemaakt dan krijgen ze een puzzelstukje van het zelfportret van Judith Leyster. Als alle portretten op de foto zijn gezet keren de jeugdleden terug naar het verzamelpunt (bij het museum) om daar het zelfportret in elkaar te puzzelen en Judith Leyster op de foto te zetten

Deze portretten kunnen meegenomen worden in deze jacht:

Benodigd materiaal

  • Verkleed kleren en attributen voor de geportretteerden
  • Per groepje een fototoestel
  • Alle portretten
  • Het zelfportret van Judith Leysher gemaakt tot puzzel (voor elk groepje 1)

Veiligheid

Zorg er voor dat er in het zoekgebied geen gevaarlijke wegen overgestoken hoeft te worden.

Tips

  • Natuurlijk kun je ook van andere schilders de figuren laten rondlopen.
  • Neem contact op met het plaatselijke museum en organiseer deze activiteit vanuit dat museum in de Nationale Museum Week Dit leveren vaak unieke samenwerkingen op!
  • Het kan handig zijn dat de geportretteerde vossen weten bij welk schilderij zij zelf horen.
  • De puzzelstukjes van het zelfportret elke keer hetzelfde knippen. hierdoor hoeven vossen niet op te letten welp groepje welk puzzelstukje krijgt.

Aanvullende informatie

Lees 880 keer Laatst aangepast op vrijdag, 15 juli 2022 09:03
Log in om reacties te plaatsen