maandag, 17 januari 2022 20:42

Havenroutespel - Binnenvaart editie (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een gezellig handelspel terwijl je kennis maakt met de geschiedenis van de binnenvaart.

Beschrijving van de activiteit

Thema welpen

Marala heeft een rondje gevlogen rond Nederland ze zag allemaal steden die er erg oud uitzagen die met stukken water aan elkaar liggen. Ze is eigenlijk wel benieuwd waarom al die steden aan rivieren liggen en niet in het midden van het land. Baloe weet haar te vertellen dat het komt omdat die steden veel met elkaar handelden. Die rivier was heel handig om de goederen mee te vervoeren. Zo groeide die steden sneller dan de andere. Daarom liggen alle belangrijke plekken in de Jungle ook aan de Waingoena en Kanye rivieren.

Scouts

De haven van Rotterdam is op dit moment de grootste haven van Europa. Vroeger waren er veel meer havensteden in Nederland omdat bijna alle goederen over het water vervoerd werden en havensteden dus sneller konden groeien dan dorpen op het platte land. De scouts zijn benieuwd naar een aantal van deze steden. TIjdens dit handelsspel komen de scouts er ook achter dat het vervoeren van goederen over het water ook risico's met zich mee brengt. Kapers proberen namelijk de goederen (en dus de winst) van de schippers af te pakken.

Het spel

De welpen/scouts gaan zelf deze handelroutes afvaren met hun kano of vlet. Op het water zijn er vier verschillende handelsteden gevestigd. De steden zijn zoals vroeger bekende handelssteden waren: Brielle, Enkhuizen, Nijmegen en Dordrecht. Bij een centralepost kunnen de welpen hun route ophalen, dit is de handelsroute van die dag. De welpen/scouts hebben de keuze hoeveel steden zij willen doen op hun route. Hoe meer steden op een route hoe gevaarlijker maar ook hoe meer winst zij kunnen maken. 

  • Een route van twee steden is 1 punt waard 
  • Een route van drie steden is 2 punten waard
  • Een route van vier steden is 5 punten waard

Als een welp/scout een route heeft gekregen moet de welp/scout deze in volgorde zoals deze op het kaartje staat afvaren. Bij elke handelsstad wordt er een vinkje gegeven als zij daar zijn geweest. Als een kaartje volledig is voltooid houden zij deze bij zich. 

Maar er liggen ook kapers op de loer. Als een schip(welp/scout) wordt getikt door een kaper levert de welp/scout zijn handelsroute in en kan de welp/scout weer opnieuw beginnen. 

Benodigd materiaal

De kaartjes

Aanvullende informatie

Lees 783 keer Laatst aangepast op donderdag, 23 juni 2022 20:45
Log in om reacties te plaatsen