donderdag, 25 november 2021 08:22

See the beauty of landart: Natuurschoon vastleggen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Wie er oog voor heeft kan genieten van de soms adembenemende schoonheid van de natuur. Deze schoonheid kun je vinden in een prachtig vergezicht, een kleurrijke zonsondergang, of in een ontmoeting met een eeuwenoude beuk.

Beschrijving van de activiteit

Wie er oog voor heeft kan genieten van de soms adembenemende schoonheid van de natuur. Deze schoonheid kun je vinden in een prachtig vergezicht, een kleurrijke zonsondergang, of in een ontmoeting met een eeuwenoude beuk. Schoonheid zit ook in het kleine, zoals een prachtig gekleurd herfstblad of een spinnenweb met dauwdruppels.

De schoonheid van de natuur heeft kunstenaars al eeuwenlang geïnspireerd. ‘Land art’ is de ultieme vorm van interactie tussen kunstenaar en natuur waarbij de kunst een onderdeel uitmaakt van het landschap en waarbij gebruik wordt gemaakt van materialen uit de natuur. De vergankelijkheid van het kunstwerk, waarbij de natuur het werk van de kunstenaar als het ware overneemt is een essentieel gegeven van deze kunstvorm.

Ga met de jeugdleden naar buiten en laat ze zelf de omgeving verkennen door goed te kijken. Waardoor wordt hun aandacht getrokken? Wat valt op. Wat vinden ze bijzonder mooi of interessant om te zien? Wellicht krijgen ze een beeld bij iets zoals bij twee innig verstrengelde bomen, of mos op een steen in de vorm van een hart. Of
zie je een grote plas waar je als het ware een dolfijn in kunt zien zwemmen. Een inkeping in een boom zou de ingang kunnen zijn naar de ondergrondse grot van een trol. Als de kinderen iets gevonden hebben kijken ze hoe ze dat met natuurlijke materialen uit de omgeving zouden kunnen accentueren, zodat het een kunstwerk wordt, zoals op de foto’s van Andy Goldsworthy. https://www.liveenhanced.com/andy-goldsworthy-art-and-images/

Benodigd materiaal

Eventueel een fototoestel

Lees 820 keer Laatst aangepast op donderdag, 25 november 2021 08:31
Log in om reacties te plaatsen