maandag, 18 oktober 2021 17:42

Moonwalk Wandeling

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Wandelen in het donker en ervaren hoe de wereld om je heen in het donker eruitziet.

Thema introductie bevers

Het is herfst/winter en Stuiter komt na het avondeten bij Bas Bos. Bas heeft een plan: hij wil samen met Stuiter en Rebbel naar buiten om te ontdekken welke dieren er in het donker actief zijn! Kom je mee op dit avontuur?

Thema introductie welpen

Kaa, Ikki en Mang zitten bij de Talaab poel over het verschil tussen dag en nacht te praten. Mang verteld dat 's nachts andere dieren leven als overdag. De hele familie van Mang leeft 's nachts, net als de hele familie van Ikke. terwijl Kaa overdacht leeft. Kaa is wel nieuwsgierig naar hoe het er snachts aan toe gaat en gaat samen met Mang en Ikke op pad.

Beschrijving van de activiteit

Een wandeling in het maanlicht is een bijzondere ervaring. In plaats van je zicht, maak je nu gebruik van je reuk, gehoor en tast. Al snel zal je merken dat je als het ware andere dingen gaat ‘zien’. De nacht dompelt de natuur namelijk in een magisch sfeertje door het ritselen van de bladeren, de roep van een uil en de geur van afgevallen bladeren. Laat de wandeling begeleiden door een natuurgids en maak kennis met de vele dieren die zich overdag verstoppen, maar ’s nachts tot leven komen.

Benodigd materiaal

Eventueel een IVN gids met kennis van nachtdieren

Veiligheid

Draag in het donker reflecterende hesjes zodat je zichtbaar bent voor overig verkeer.

Tips

  • Laat de zaklampen thuis, deze zorgen ervoor dat je ogen niet wennen aan het donker.
  • Ook is het tijdens de tocht alleen toegestaan om te fluisteren. Zo worden de dieren niet afgeschrikt van ons geluid en hoor je je omgeving nóg beter.

Aanvullende informatie

Lees 1409 keer Laatst aangepast op zondag, 19 maart 2023 13:58
Log in om reacties te plaatsen