zondag, 19 september 2021 11:30

Sta op voor nonverbale communicatie

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Dit spel speelt zich af in een kamer met zittende mensen, waarvan er telkens vier moeten staan. Deze vier personen mogen in totaal slechts 10 seconden staan; daarna moeten ze gaan zitten en worden ze onmiddellijk vervangen door anderen uit de groep.

Beschrijving van de activiteit

Dit spel speelt zich af in een kamer met zittende mensen, waarvan er telkens vier moeten staan. Deze vier personen mogen in totaal slechts 10 seconden staan; daarna moeten ze gaan zitten en worden ze onmiddellijk vervangen door anderen uit de groep.
De moeilijkheid van dit spel zit in het feit dat er niet gesproken mag worden. Alle communicatie over wie er gaat staan of zitten vindt non-verbaal plaats. Het doel van het spel is om de ronde zo lang mogelijk gaande te houden.
Bij ‘Sta op voor communicatie’ oefen je met non-verbaal communiceren. Non-verbale communicatie is essentieel in de sales sector. Collega’s kunnen elkaar op deze manier helpen terwijl ze ook de klant erbij betrokken houden.
Bij dit spel oefenen de teamleden om met elkaar samen te werken en leren ze elkaar beter kennen. Hierdoor kunnen ze straks in de praktijk, wanneer het er echt om gaat, als team coherent en kordaat optreden.

Benodigd materiaal

Eventueel voor iedereen een stoel

Tips

Dit spel werkt het best in grote groepen. Hoe groter de groep, hoe beter de non-verbale communicatie moet zijn. Doordat het spel zo eenvoudig is kan het bijna overal gespeeld worden.

Lees 1809 keer Laatst aangepast op maandag, 20 september 2021 13:02
Log in om reacties te plaatsen