vrijdag, 16 juli 2021 00:33

Gujeolpan, de schotel met negen delicatessen

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Scouts en explorers gaan Koreaans koken.

Beschrijving van de activiteit

Gujeolpan is een van de meest vooraanstaande gerechten uit de Koreaanse keuken. Het is gemaakt met acht ingrediënten; rundvlees, eieren, wortelen, komkommers, taugé, shitake en paddenstoelen en meel.

De naam heeft een diepe betekenis. Het woord gu betekent het getal negen. Voor veel Koreanen staat negen voor volheid of perfectie. Ook heeft gujeolpan de betekenis van harmonie. Gujeolpan wordt gekenmerkt door de harmonie tussen de vijf richtinggevende kleuren - geel, wit, zwart, blauw en rood.

Het wordt geserveerd met kleine, ronde pannenkoeken versierd met de dun gesneden ingrediënten, gesorteerd op kleur. Omdat het veel tijd en moeite kost om het voor te bereiden, wordt het altijd geserveerd voor belangrijke gasten of bij banketten.

Benodigdheden

Groot bord waaarop je 9 bultjes met ingredienten kunt creëeren.

Het recept + ingredienten

Lees 929 keer Laatst aangepast op woensdag, 21 juli 2021 14:44
Log in om reacties te plaatsen