donderdag, 01 juli 2021 19:55

De verovering van België

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Verover zo veel mogelijk Belgische steden door het uitvoeren van opdrachten.

Beschrijving van de activiteit

Voorbereiding

Hang een grote poster (of jamboard indien je online speelt) op en kleef hierop genummerde post-its met daarop telkens de naam (of het thema) van 1 opdracht (zie opdrachtenlijst onderaan of verzin zelf opdrachten). Maak voor elke opdracht een opdrachtenfiche (online kan je hiervoor verschillende Docs maken in een Google Drive map) waarop uitgelegd staat hoe de opdracht in zijn werk gaat. Laat de nummering van deze opdrachtenfiches overeenkomen met die van de bijhorende post-it. Elke opdracht is ook gelinkt aan een monument (zie onder). Zoek van elk monument een afbeelding op en maak hier kaartjes van. Geef elk monument een nummer dat overeen komt met één van de opdrachten.

Speluitleg

Het spel wordt gespeeld in verschillende teams. Elk team kiest een opdracht uit de post-its en zoekt aan de hand van het nummer op de post-it de bijhorende opdrachtenfiche. Laat de post-its hangen op de flap, want andere teams mogen tegelijk dezelfde opdracht uitvoeren.

Het is de bedoeling dat elk team de opdrachten zo snel en goed mogelijk probeert uit te voeren. Het team dat als eerste een opdracht tot een goed einde kan brengen wint die opdracht en krijgt hiervoor het bijhorende een monument in ruil. Nadien krijgt dit team 3 kansen op het monument bij de bijhorende stad op de Belgische kaart te plaatsen. Falen ze hierin, dan kunnen ze deze stad niet meer veroveren en blijft de opdracht open voor de andere teams. Slagen ze er in om binnen de 3 gokbeurten het monument op de juiste stad te plaatsen, dan hebben ze dat gebied veroverd en blijft dit voor de rest van het spel van dit team. De post-it die bij deze opdracht hoort wordt van de poster gehaald, zodat andere teams weten dat ze dit gebied niet meer kunnen veroveren. Na het slagen/falen van een opdracht kiest het team een nieuwe opdracht.

Het spel gaat door tot alle steden zijn veroverd (of tot er een duidelijke winnaar is indien het spel met slechts 2 ploegen wordt gespeeld en het hierdoor te lang duurt). Het team met de meeste veroverde gebieden wint.

De steden en bijhorende monumenten:

Nummer - Stad - Monument

 1. Antwerpen - Boerentoren
 2. Brussel - Manneke Pis
 3. Brugge Belfort
 4. Waterloo Leeuw
 5. Gent Het Gravensteen
 6. Leuven Kotmadam
 7. Hasselt Het Borrelmanneke
 8. Ieper Menenpoort
 9. Luik Station
 10. Charleroi Les Bois du Cazier
 11. Aarlen Neptunustoren
 12. Bergen Kasteel van Havré
 13. Kortrijk Belfort
 14. Namen Djoseph et Francwès
 15. Malmedy Malmedy Massacre Memorial

Wij namen de grootste steden. Uiteraard kan je zelf meer of minder steden of andere plaatsen of monumenten in België uitkiezen.

De opdrachten (zie bijlage voor speluitwerking):

 • Dialect verbinden met het Engels
 • Verbind de Belgische bieren met het juiste glas
 • Schrijf een gedicht met de 3 officiële talen van België
 • Pictionary
 • Maak een groepsfoto verkleed als fans van België
 • Logoquiz van Belgische festivals
 • Zing het refrein van het KLJ-lied (een andere vereniging kan zijn eigen lied kiezen)
 • Dans de kringdans van KLJ van dit jaar (een andere vereniging kan een andere (bekende) dans kiezen)
 • KLJ-sporten QUIZ (een ander vereniging kan een eigen quiz maken)
 • Probeer door het papier te geraken
 • Een Belgisch lied of niet?
 • Cookie challenge
 • Omgekeerde Belgische liedjes QUIZ
 • Draag zoveel mogelijk kleren als kan
 • Vertel een typische Belgische mop en laat ons lachen

Benodigd materiaal

Tips

De activiteit is eventueel om te zetten naar elk ander land.

Lees 2382 keer Laatst aangepast op dinsdag, 06 juli 2021 10:16
Log in om reacties te plaatsen