dinsdag, 15 juni 2021 12:32

Ultimate Frisbee

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Een sportief spel met een frisbee die het teamgevoel bevorderd.

Beschrijving van de activiteit

Frisbee speel je in twee teams. Je maakt een veld met twee eindzones. (verdeel het veld in 3 stukken naast elkaar.) 

frisbee veld.png

Beide teams gaan in hun eigen vak staan. Eén team begint met de frisbee en gooit deze zo diep mogelijk het veld in. Het andere team mag de frisbee oppakken. Zij moeten als team zonder met de frisbee te lopen, de frisbee in het andere vak krijgen. Dit gebeurt door overgooien tussen de teamgenoten.

Wanneer de frisbee valt krijgt het andere team de frisbee en moeten zij de frisbee overgooiend in het andere vak krijgen. Wanneer iemand de frisbee vangt in het vak van de tegenstander krijgt het team dat scoort een punt en wisselen de teams van helft. 

Het team dat de frisbee niet heeft mag proberen te zorgen dat de tegenpartij niet scoort. Dit kan door de frisbee uit de lucht te slaan of deze te vangen. Je mag in het spel frisbee personen verdedigen maar er mag geen fysiek contact plaats vinden. 

Benodigd materiaal

  • Een frisbee
  • 8x Pionnen

Veiligheid

  • Fysiek contact is verboden bij frisbee.
  • Hou het gezellig en sportief.

Tips

  • Gewoon beginnen en als je worstelt met de regels maak je je eigen regels. Wees creatief!
  • Leuk feitje: het verhaal gaat dat de sport "Ultimate Frisbee" door een groep studenten is bedacht, dus wij Scouts kunnen ook onze eigen variaties in de regels op bedenken!
Lees 1341 keer Laatst aangepast op vrijdag, 18 juni 2021 21:10
Log in om reacties te plaatsen