dinsdag, 26 januari 2021 15:47

Regenboog cupcakes maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Binnen dit onderdeel gaan de welpen aan de slag met het maken van regenboog cupcakes. Aangezien het Valentijn is, is het de bedoeling dat ze de cupcakes voor iemand maken die ze lief vinden. Dat mag natuurlijk iedereen zijn. Een vriendje, vriendinnetje, mama, pappa of bijv. iemand waar ze stiekem een beetje verliefd op zijn. We maken vandaag regenboog cupcakes, aangezien het natuurlijk helemaal niet uitmaakt wie je lief vindt. Je mag met Valentijd iedereen iets liefs geven.

Beschrijving van de activiteit

Mowgli en shanti zitten bij de Raadsrots. Ze hebben het over iedereen in de jungle. Baloe vinden ze lief omdat hij hen heel veel leert, Rikki Tikki Tavi omdat hij hen heel graag helpt en Raksha staat altijd voor hen klaar. Zelf Shere Khan kunnen ze wel mee lachen als ze herinneringen ophalen als er bijvoorbeeld een plannetje van hem niet lukt. Dan komt Mang aan lopen. Ze is het met Mowgli en Shanti eens dat iedereen in de Jungle er mag zijn om wie hij is en stelt voor om iedereen die lief is iets moois / lekkers te maken en dat te gaan geven. Mowgli en Shanti zijn gelijk dol enhausiast. 

De welpen gaan aan de slag met het maken van regenboog cupcakes. Aangezien het Valentijn is, is het de bedoeling dat ze de cupcakes voor iemand maken die ze lief vinden. Dat mag natuurlijk iedereen zijn. Een vriendje, vriendinnetje, mama, pappa of bijv. iemand waar ze stiekem een beetje verliefd op zijn. We maken vandaag regenboog cupcakes, aangezien het natuurlijk helemaal niet uitmaakt wie je lief vindt. Je mag met Valentijn iedereen iets liefs geven.

In het onderstaande recept staat hoe je precies de cupcakes kan maken. Bij het maken van het deeg worden er enkele druppels voedingskleurstof aan toegevoegd. Het is het meest makkelijke om de welpen in groepjes het deeg te laten maken en ieder groepje een andere kleur te laten maken. Zo voorkom je dat de verschillende kleurendegen vroegtijdig gemixt worden. Nadat de verschillende groepjes klaar zijn, kan de deeg kleurlaag voor kleurlaag in de vormpjes gedaan worden.

Nadat de cupcakes in de oven geweest zijn kunnen de Welpen ze versieren. 

Aan het einde van de activiteit mag iedere Welp de versierde cupcake laten zien vertellen voor wie ze die gemaakt hebben. Misschien is het wel iemand uit de groep zelf!

Het recept voor de cupcakes

Ingrediënten voor het deeg (voor 12 cupcakes):

 • Dr. Oetker CupCakes Natuur
 • 2 eieren
 • 75 g zachte boter
 • 75 ml melk
 • Dr. Oetker Kleurstof
 • Cupcake vormpjes

Voor de decoratie:

 • 1 zakje Dr. Oetker Topping Vanille
 • Dr. Oetker Regenboogfantasie

Bereiding

Maak het deeg van de Dr. Oetker Bereiding voor CupCakes Natuur klaar zoals aangegeven op de verpakking. Verdeel het deeg in 4 gelijke delen over 4 verschillende schaaltjes. Voeg bij elk deeg enkele druppels Dr. Oetker Kleurstof (rood, groen, geel, blauw) toe, zodat je 4 verschillende kleuren deeg krijgt.

Neem het blauwe deeg en verdeel het over 12 vormpjes. Neem daarna het groene deeg en verdeel het eveneens over de 12 vormpjes. Doe hetzelfde met het gele en het rode deeg, zodat je vier lagen deeg bekomt, telkens in een andere kleur. Bak de cupcakes zoals aangegeven op de verpakking. Laat de cupcakes goed afkoelen voor je ze gaat decoreren.

Decoratie 

Kneed de Dr. Oetker Topping Vanille zodat de substantie vloeibaar wordt. Breng met een cirkelbeweging grote cirkels aan op de cupcake met de Dr. Oetker Topping. Hiervoor hoef je geen spuitmondje te gebruiken.

Gebruik de Dr. Oetker Regenboogfantasie ten slotte om de topping met gekleurde hagel te bestrooien. Zo maak je de cupcakes nog feestelijker!

Benodigd materiaal

Ingrediënten voor het deeg (voor 12 cupcakes):

 • Dr. Oetker CupCakes Natuur
 • 2 eieren
 • 75 g zachte boter
 • 75 ml melk
 • Dr. Oetker Kleurstof
 • Cupcake vormpjes

Voor de decoratie:

 • 1 zakje Dr. Oetker Topping Vanille
 • Dr. Oetker Regenboogfantasie

Aanvullende informatie

Lees 1394 keer Laatst aangepast op zondag, 05 februari 2023 09:42
Log in om reacties te plaatsen