dinsdag, 12 januari 2021 13:00

Weersvoorspelling met je eigen ogen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Als je buiten goed je zintuigen gebruikt dan kun je het weer voorspellen.

Beschrijving van de activiteit

Als je buiten goed je zintuigen gebruikt dan kun je het weer voorspellen.

Je kunt naar de wolken kijken om te zien of het gaat regenen: een grijze lucht betekent de hele dag motregen, bij grote witte watten wolken met een platte onderkant blijft het droog. Avondrood met westenwind geeft de volgende dag mooi weer, morgenrood ‘geeft regen in de sloot’. Is het gras in de ochtend nat van de dauw dan is er weinig wind en blijft het waarschijnlijk droog. Je voelt een ijzige kou als er sneeuw op komst is. Bij vochtig weer ruiken de geuren van bloemen en planten sterker. Als het vochtig is gaat je haar krullen en als het vriest wordt je haar statisch.

Dieren kunnen heel goed het weer voorspellen. Je kunt daarom ook naar de dieren kijken om te weten wat voor weer het wordt:

  • Vogels worden stil en vliegen laag of verschuilen zich als het gaat regenen,
  • Als vogels hoog in de lucht vliegen blijft het meestal mooi weer.
  • Wanneer schapen dicht bij elkaar gaan staan komt er onweer.
  • Als je ’s avonds muggen zwermen ziet dansen, dan wordt het de volgende dag mooi weer.
  • Zie je veel slakken op de wegen, dat betekent regen.

De jeugdleden hangen een dennenappel buiten voor het raam als barometer Als de lucht droog is gaan de schubben openstaan, als het vochtig is gaan de schubben dicht. Ze zetten millimeter streepjes op een maatbeker als regenmeter en hangen een windzak op om te zien hoe hard het waait en uit welke richting.

Dan gaan de kinderen naar buiten om naar het weer te kijken. Ze schrijven aan de hand van hun eigen
observaties een weerbericht van vandaag en een weersverwachting voor de komende week. Doe dit een week lang elke dag, zodat de kinderen er gevoel voor krijgen.

Benodigd materiaal

  • Dennenappels,
  • Maatbeker
  • Windzak
Lees 1054 keer Laatst aangepast op dinsdag, 12 januari 2021 13:14
Log in om reacties te plaatsen