maandag, 31 augustus 2015 02:00

De geheimen van Anansi bij het Keet en Fleur

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Keet en Fleur hebben ook een doos van Sterre en Steven gekregen. Bovenin zit een groot spinnenweb, maar daardoor heen zien ze allerlei materialen. Er zit wol in, heel veel lapjes en een grote tas met allerlei materialen waarmee ze van alles kunnen knutselen. Fleur en Keet weten wel wat ze er mee kunnen doen. Snel zetten ze een paar tafels buiten en gaan aan de slag. Wanneer we ervoor zorgen dat het hier op Afrika lijkt komt de spin Anansi misschien tevoorschijn. Na het knutselen vertelt Fleur een spannend verhaal en wordt er heerlijk gedanst.

Beschrijving van de activiteit

1. Muziek instrumenten maken

Materiaal:

 • Oude fietsspaken
 • Bierflesdopjes
 • Hamers
 • Grote spijkers
 • Tape/ wol
 • CD speler
 • CD met Afrikaanse muziek

Samen met Fleur en Keet Kleur maken de bevers per persoon een muziekinstrumentje. In het midden van de bierflesdopjes slaan zij met een grote spijker een gat en deze worden aan een oude fietsspaak geregen. Ongeveer halverwege met tape of wol een verdikking om de spaak maken. Zodoende heb je een stuk waar de dopjes zitten en een gedeelte waar je de spaak vast kunt houden. Door te schudden gaan de dopjes rammelen en maken ze een ritmisch geluid. Daarna natuurlijk hun instrumenten laten gebruiken. De CD-speler aanzetten en de bevers met hun muziekinstrumenten het ritme versterken.

2. Schminken op papier met stiften of verf

Materiaal:

 • Vellen wit papier waarop een gezichtsvorm is geprint
 • Stiften of verf en penselen
 • Waterpotten
 • Oude doekjes om de kwasten af te drogen
 • Plaatjes van Afrikaanse beschilderde gezichten

In Afrika beschilderen de mensen hun gezichten dikwijls om zich te camoufleren of om te laten zien of zijn blij zijn of misschien wel heel erg verdrietig. Dat doen ze met heel veel felle kleuren. Keet Kleur is dol op kleuren en wil haar gezicht wel versieren. Omdat niet alle kinderen het plezierig vinden om geschminkt te worden, gaan de kinderen op papier een gezichtsbeschildering maken. Er op toezien dat er ook “echte” maskers van gemaakt worden. Het moeten geen clowns zijn. Vertel de bevers dat zij gebruik maken van figuurtjes: vierkantjes, driehoekjes, balletjes en laat de voorbeelden zien.

3. Vrij dansen op Afrikaanse muziek

Materiaal:

 • Geluidapparatuur
 • Afrikaanse dans muziek
 • Fel gekleurde lappen

Fleur danst erg graag en is dol op Afrikaanse muziek want daar kan je zo lekker los op bewegen. Samen met de bevers gaan ze op hun eigen manier dansen op Afrikaanse muziek. Het hoeft niets voor te stellen, maar gewoon lekker ontspannen bezig zijn. Voordat de bevers gaan dansen kunnen zij zich verkleden in de fel gekleurde lappen.

4. Fleur vertelt een Anansi verhaal

Materiaal:

De bevers komen gezellig bij Fleur op de grond in een kring zitten. Fleur vertelt of leest het verhaal van Anansi en de Schildpad voor. Eventueel na het voorlezen nog wat vragen stellen aan de bevers over wat er verteld is. Ook kan je wanneer je dit onderdeel niet kiest als rust moment, de bevers op bepaalde woorden een gebaar laten maken, bv. bij het woord Anansi, je armen en benen in de lucht en bij schildpad op handen en voeten gaan zitten.

Voorbereidingstijd

Materialen klaar zetten.

Benodigd materiaal

Zie activiteiten

Tips

Voor andere activiteiten met als thema Ghana / Anansi kijk op Ghana opkomst

Lees 3406 keer Laatst aangepast op woensdag, 31 oktober 2018 14:33
Log in om reacties te plaatsen