dinsdag, 15 september 2020 09:23

Peteca uit Brazilie

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Het spelen van een Brazilaans balspel

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Bij de ruïne Emaraate zijn Bagheera, Raksha, Rikki Tikki Tavi en baloe een spel aan het spelen met een een rare bal met veren. Mowgli lijkt het een leuk spel en wil graag meespelen

Het spel

Peteka is een traditionele sport in Brazilië, gespeeld met een "handshuttle" van inheemse oorsprong en de reputatie heeft zo oud te zijn als het land zelf. Dezelfde naam wordt gegeven aan het shuttle-object zelf.

Het doel van het spel is om het shuttle achtige object (de peteka) met je hand over een hoog net te slaan, vergelijkbaar met een volleybalnet, waardoor het object op het tegenoverliggende speelveld landt. De peteka kan maar één keer worden geraakt aan elke kant van het net. Dubbelspel en enkelspel, heren- en / of dameswedstrijden worden gespeeld, zowel voor competitieve als voor vrijetijdsdoeleinden.

Een kleine bal wordt met de hand opgeslagen. De ploeg moet proberen de bal in de lucht te houden en naar elkaar te spelen zonder dat de bal de grond raakt.

Je mag schoppen met de hiel, de teen of met de punt van voet. Als de bal de grond raakt, is het spel gedaan.

Benodigd materiaal

  • Kleine bal met pluimen
  • Eventueel een net
Lees 1442 keer Laatst aangepast op dinsdag, 15 september 2020 09:33
Log in om reacties te plaatsen