maandag, 07 september 2020 14:47

De oliepijpleiding van de sjeik van Saoedi - Arabië

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een zo lang mogelijke 'pijpleiding' proberen te maken

Beschrijving van de activiteit

Thema Introductie Welpen

Ka zit bij de ruïne Emaarate. Hij verteld over zijn bezoek aan zijn neven in Saoedi - Arabië

Het spel

In Saoedi - Arabië hebben een aantal (overeen komend met het aantal nesten / ploegen van je groep) oliesjeiks een weddenschap met elkaar afgesloten: wie bouwt in de kortste tijd de langste pijpleiding. Beide sjeiks gaan op zoek naar de beste 'pijpleggers', maar ook naar enkele 'saboteurs', omdat ze niet willen dat de ander wint.

De groep wordt in nesten / ploegen gedeeld. Alle groepen hebben hun eigen kleur lintje. Elke groep probeert nu aan de overkant te komen, zonder getikt te worden door de ander, want worden ze getikt dan moeten ze hun lintje afstaan.

Komen ze aan de overkant (bij hun bouwpost) dan wordt het lintje dat ze nog hebben om een tentharing gebonden. De speler gaat weer terug om een nieuw lintje. De volgende bindt zijn lintje (met de platte knoop!) aan het vorige lintje en zo ontstaat een lange pijpleiding.

En de winnaar? Die heeft de langste pijpleiding...

Benodigd materiaal

  • Lintjes in de kleuren van de nesten / ploegen,
  • Haringen
Lees 1200 keer Laatst aangepast op maandag, 07 september 2020 15:14
Log in om reacties te plaatsen