donderdag, 04 juni 2020 16:37

Verborgen ruimtes in rivieren van de jungle (waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Leren over waterdieren

Beschrijving van de activiteit

Jacala, Dahinda, Ka, Oe, Marala en Malchi weten alles over de kleine dieren in en op het water van de Kanye rivier en de Waingoena rivier. Samen zitten ze bij de waterkant van de Talaab poel. Mowgli en Shanti zitten gefascineerd te luisteren als Marala het woord neemt: Een schietmot is een mot met een onopvallende bruine of grijze kleur. Je ziet ze in de buurt van water. Schietmotten brengen het grootste deel van hun leven onderwater als larve door in zoet water zoals in beken, rivieren, meren, vennen. Om zich te beschermen maakt de larve een kokertje waarin hij leeft. Hieraan dankt de larve zijn naam: kokerjuffer. Dat kokertje bestaat uit materialen die de larve in zijn omgeving vindt, zoals stukjes plantenstengel, steentjes of slakkenhuisjes. Al die dingen plakt hij met een kleverig spinsel uit zijn kopklieren aan elkaar.

Soms schiet de kokerjuffer zijn doel voorbij en is het kunstwerk zo groot geworden dat het juist opvalt. Het is voor vissen dan gemakkelijk te herkennen. Een vis neemt de koker in zijn bek en blaast de larve eruit om hem daarna op te peuzelen.

Shanti wil graag ook proberen of ze dit kan na maken. Dahinda denkt te weten hoe dat kan, Ze maakt samen met Mowgli en Shanti een kunstobject met daarin een verborgen ruimte, naar het voorbeeld van de kokerjuffer.

Neem een leeg luciferdoosje (groot formaat) als basis. Ga naar buiten en verzamel allerlei natuurlijke materialen zoals takjes, steentjes, lege slakkenhuisjes, veren, schelpen etc. Lijm die vast op je luciferdoosje zodat je het doosje niet meer kunt zien, maar zorg dat je het doosje nog wel kunt openschuiven.

Je hebt nu een kunstvoorwerp gemaakt met een verborgen ruimte, waarin je bijvoorbeeld briefjes of andere geheimen kunt bewaren. Laat trots je kunstvoorwerp zien. Niemand weet dat er een geheim inzit!

Benodigd materiaal

Luciferdoosje,

Lijm,

Natuurlijke materialen

Aanvullende informatie

Lees 807 keer Laatst aangepast op zondag, 05 mei 2024 17:19
Log in om reacties te plaatsen