donderdag, 04 juni 2020 15:56

Raksha's geurpapier

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Ontdekken wat lekker ruikt en het maken van papier

Beschrijving van de activiteit

Raksha weet dat er in de jungle veel bloemen zijn die heerlijk ruiken. Daarmee trekken ze insecten aan die hun stuifmeel verspreiden. "Wist je dat elke bloemsoort een unieke geur heeft?" vraagt Raksha aan Mowgli. Elke bloemsoort ruikt anders en trekt daarmee andere insecten aan. Bijen houden van zoet. Kevers houden van een wat muffe, kruidige of fruitige geur. Mensen vinden niet alle bloemen lekker ruiken, de reuzenaronskelk bijvoorbeeld trekt vliegen aan met de geur van rottend vlees. Katten hebben een hekel aan de geur van afrikaantjes of citroenmelisse in je tuin. Niet alle bloemen hebben een geur, sommige bloemen trekken insecten aan met hun opvallende kleuren.

Potpourri maken:

Verzamel enkele geurende bloemen of bloemblaadjes, kruiden, stukjes hout of schors, dennenappels of dennennaalden. Ruik welke geuren goed bij elkaar passen en maak een keuze. Doe eventueel ook wat stukjes sinaasappelschil of citroenschil erbij (zonder pulp) voor een extra frisse geur. Spreid alles uit en laat een paar dagen op een donkere, luchtige, droge plek, drogen aan de lucht, op keukenpapier of op een krant, schud regelmatig om. Als het kurkdroog en knisperig is meng je het door elkaar en heb je potpourri, waar je geurpapier mee kunt maken.

Geurpapier:

Neem een grote afsluitbare vers houd doos en leg er velletjes op maat geknipt schrijfpapier in met laagjes potpourri ertussen. Sluit de doos af, zet weg op een koele, donkere, droge plek. Het duurt een paar maanden voor de geur van je potpourri in het papier zit. In plaats van hierop te wachten is het leuker om de doos te vergeten en jezelf te verrassen met een cadeautje.

Schrijf een half jaar vooruit ‘cadeautje’ in je agenda (of van je ouders), en een aanwijzing waar je de doos hebt neergezet.

Wat een verrassing als je dit over een half jaar bent vergeten en het heerlijk geurende papier van jezelf cadeau krijgt!

Benodigd materiaal

  • Geurende natuurlijke materialen,
  • Keukenpapier,
  • Vers houd doos,
  • Schrijfpapier.
Lees 465 keer Laatst aangepast op donderdag, 04 juni 2020 16:02
Log in om reacties te plaatsen