maandag, 18 mei 2020 23:14

Verhaal met gebaren: de jongen in de speelgoedwinkel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De deelnemers maken gebaren en bewegingen  bij het verhaal. Er komen steeds meer gebaren en bewegingen bij.

Beschrijving van de activiteit

Jongen in de speelgoedwinkel

Bij dit verhaal begint de groep met een beweging of gebaar. Er komt telkens een gebaar of beweging bij.

De groep staat rond het kampvuur. De verteller vertelt het verhaal en vraag iedereen de bewegingen of gebaren te maken. Elke beweging of gebaar moet gedaan worden tot het einde van het verhaal. Dan doet iedereen dus meerdere dingen tegelijk.

Dit is het verhaal van een jongen, die met zijn moeder naar een heel grote winkel ging. Terwijl zijn moeder iets uitzocht om te kopen, moest hij op haar wachten. Hij stond daar  al een tijd en hij begon boos te worden. Dus begon hij met zijn rechtervoet op de grond te tikken. (Iedereen tikt met zijn rechtervoet op de grond en blijft dit doen.) Hij kreeg er genoeg van om op zijn moeder te moeten wachten, dus liep hij naar de speelgoedafdeling. Hier zag hij een kleine speelgoed leeuw, die met zijn hoofd ja knikte. Terwijl hij daar naar keek, begon hij ook ja te knikken. (Iedereen knikt ja en gaat ook door met zijn voet op de grond te tikken.) Toen keek hij nieuwsgierig naar het andere speelgoed. Hij pakte een trompet met zijn rechterhand en begon erop te spelen. (Met de vingers van de rechterhand beweging maken alsof je trompet speelt, ondertussen ook de andere bewegingen maken.) Hij pakte een drumstok met zijn linkerhand en begon daarmee op een drum te slaan. (Iedereen doet alsof hij met zijn linkerhand drumt, de andere bewegingen gaan door.) Hij was zijn moeder nu helemaal vergeten, dus klom hij op een hobbelpaard en hobbelde gelukkig weg. (Iedereen hobbelt, andere bewegingen gaan door.) Plotseling zag hij een duiveltje in een doosje en hij probeerde net zo als het duiveltje te springen. (Bukken en springen.)

Benodigd materiaal

-

Tips

  • Doe als leiding mee met de gebaren en bewegingen.
  • Leg uit wat de bedoeling is, voordat je het verhaal vertelt.
  • Je kunt dit verhaal vertellen bij een kampvuur, maar natuurlijk ook binnen tijdens een opkomst.
Lees 973 keer Laatst aangepast op donderdag, 21 mei 2020 10:36
Log in om reacties te plaatsen