maandag, 21 oktober 2019 18:03

Stilte wandeling challenge

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Onderzoeken wat wandelen in stilte met je doet.

Beschrijving van de activiteit

Kan iedereen z’n kop even dicht houden?! Tijdens deze Challenge is het zelfs de bedoeling! Maak met één of meerdere vrienden, collega’s of familieleden een stiltewandeling.

Loop samen door een bos, (stads)park of natuurgebied, waarbij je 20 minuten niet praat. Klets van tevoren gezellig bij, zet een timer, bepaal wie voorop loopt en spreek duidelijk af wanneer de stiltesessie begint.

Concentreer je goed op alle geluiden, het ritselen van de bladeren en de vogelconcerten! Heb je de smaak te pakken? Jaarlijks vindt op de laatste zondag van oktober de dag van de stilte plaats. Er worden op deze dag door het hele land stilteactiviteiten georganiseerd.

Wat doet het met je?

Wist je dat door harde geluiden het stresshormoon cortisol vrijkomt en je bloeddruk verhoogt door geluidsvervuiling? Stilte daarentegen kalmeert je brein en lichaam juist. Je kunt dan letterlijk even bijkomen en opladen. Uit onderzoek blijkt dat 2 minuten stilte, zelfs meer ontspanning oplevert dan 2 minuten naar rustige muziek luisteren.

Benodigd materiaal

Stuk stil natuur, dit kan bos zijn maar ook een park, het strand of de heide

Lees 988 keer Laatst aangepast op donderdag, 23 april 2020 10:30
Log in om reacties te plaatsen