donderdag, 12 augustus 2021 10:08

Lanterfanten met (Noa / Baloe en Bagheera)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Ervaren hoe het is om even helemaal niks te doen

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Noa zit met haar poes op schoot, lekker in het zonnetje als Stuiter aan komt lopen. " Wat ben je an het doen?" wil Stuiter weten. "Helemaal niks!" is het antwoord van Noa. Dat kan volgens stuiter niet, maar Noa verteld dat het zelfs een naam heeft: Lanterfanten. En de poes van Noa is zelfs kampioen lanterfanten!

Thema introductie welpen

Baloe en Bagheera liggen bij de Raadsrots lekker in het zonnetje als Mowgli en Shanti aan komen lopen. We zijn aan het lanterfanten antwoord Bagheera want daar ben ik als familie van de kat erg goed in. Maar wat is dat: "lanterfanten"heeft dat iets te maken met Hathi de olifant? Nee antwoord Baloe: lanterfanten, luieren, lummelen is lekker in het zonnetje liggen en even helemaal niets doen.

De activiteit

Katten zijn actieve dieren maar ze zijn ook kampioen in lanterfanten, luieren, lummelen, lekker in het zonnetje liggen en even helemaal niets doen.  Dieren hebben heel goed door dat er een tijd is om actief te zijn en een tijd om te ontspannen, om je lichaam, geest, gedachten tot rust te laten komen en je energie weer op te laden. Daarbij zijn er tal van onderzoeken die aantonen dat je dat het beste kunt doen in de buitenlucht, in de natuur.

Ga naar buiten en doe eens een keertje hele- maal niets. Zonder doel, zonder plan, zonder  er over na te denken, zonder dat je iets moet,  zonder dat je iets wilt. Maar vooral ook zonder  sociale media, zonder telefoon, zonder televisie.

Tips:

  • Ga op je rug liggen op het gras en staar  naar de wolken die overdrijven.
  • Lig op je rug onder een grote boom en luister naar het ruisen van de blaadjes
    door de wind.
  • Zit aan de waterkant en staar over het water, laat je gedachten wegdrijven.
  • Klim in een boom en kijk in de verte.
  • Slenter op je gemak, zomaar zonder doel.
  • Kijk het lanterfanten af van een kat en doe gezellig met hem/haar mee.

Napraten

Hoe was het om even nikst te hoeven doen?

Welk moment vond je het moeilijkst? Het begin / eerste stuk of juist het eind / laatste stuk

Tips

Vul de oefening eventueel aan met een mindfulness oefening (kort, lang of extra lang)

Lees 1287 keer Laatst aangepast op donderdag, 12 augustus 2021 12:49
Log in om reacties te plaatsen