zondag, 19 november 2017 15:24

Bijen en imkers: wie krijgt de honing?

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bevers leren waar honing vandaan komt.

Beschrijving van de activiteit

Het is lente en de eerste narcissen en krokussen komen al boven de grond. Rozemarijn wil samen met Stuiter lekker koekjes gaan bakken, maar de honing is op! Rozemarijn belt de imker om te vragen of die nog wat honing heeft, want imkers verzamelen de honing die de bijen maken.

Speluitleg

Verdeel de groep in tweeën: de bijen en de imkers.

Er zijn 3 posten:

  • Het bloemenveld: Daar kunnen de bijen de honing halen
  • De korf: Daar brengen de bijen de honing naar toe
  • De honingpot: Daar brengen de imkers de honing naartoe

De bijen moeten de honing van de bloemen naar de korf smokkelen. De imkers proberen de bijen te tikken. Als de imker een bij getikt heeft, moet de bij zijn honing inleveren. De imker brengt de gewonnen honing naar de honingpot.

Om het iets ingewikkelder te maken

Bij de korf kunnen de bijen een angel halen. Als ze een angel hebben kunnen ze de imker "prikken". De imker moet dan eerst terug naar de honingpot voordat hij weer opnieuw een bij kan proberen te tikken. 

Benodigd materiaal

  • Kaartjes: honing, angel.
  • Plaatjes voor de posten: honingpot, korf, bloemenveld
  • Lintjes om de bijen en de imkers te onderscheiden

Tips

Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 15 Herstel ecosystemen en behoud biodiversiteit.

Koppel dit spel aan de nationale imkerdag en ga bij een imker op bezoek.

Lees 3251 keer Laatst aangepast op zondag, 06 februari 2022 11:14
Log in om reacties te plaatsen