zondag, 19 november 2017 12:15

Winterse spelen

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Olympische winter sporten als estafette/postenspel.

Beschrijving van de activiteit

Spel 1

Langlaufend op latten met het hele nest (indien mogelijk) een parcours afleggen met een bekertje water die naar de overkant gebracht moet worden. Binnen een bepaalde tijd moeten ze de emmer aan de overkant zo vol mogelijk krijgen.

Spel 2

Curling op zeepzeil. Met schrobbers moeten de kinderen een hockeypuck zo ver mogelijk op het zeil krijgen in een eventueel doel (wat op het zeil getekend wordt). Ze hebben drie kansen om zo ver mogelijk op het zeil te komen.

Spel 3

Skeleton (solo bobsleeën) op een zeepzeil. De bedoeling is dat ze met een matje (of ander voorwerp waar ze op kunnen zitten) de overkant halen. Ze mogen drie keer proberen.

Spel 4

Schaatsen met wollige bedsokken. Dit spel kan op een zeil worden uitgevoerd of in een zaal met een gladde vloer. Ze moeten al schaatsen een zakdoek (of das!) bij de ander uit de broekzak trekken. (denk aan kat en muis tikkertje)

Benodigd materiaal

  • Langlauflatten
  • Pionnen 
  • Hockeypuck
  • Schrobbers
  • Wollige bedsokken
  • Zeil
  • Dassen of zakdoeken

Veiligheid

Bij het langlaufen is het doel zoveel mogelijk water naar de overkant te brengen dus de focus ligt niet op de snelheid maar op het eindresultaat (voorkomt enkel verzwikkingen).

Lees 3284 keer Laatst aangepast op donderdag, 04 maart 2021 20:42
Log in om reacties te plaatsen