vrijdag, 20 oktober 2017 13:41

Inlevingsactiviteit: overleven na een orkaan

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Kinderen bewust maken over de gevolgen van een orkaan

Beschrijving van de activiteit

Er is een orkaan over de jungle gekomen. Er ligt niks meer op zijn plek, zowel het lokaal is een puinhoop, maar buiten het clubhuis ook. Akela, Baloe en Baghera kijken verdwaast om zich keen. Wat een wind en regen afgelopen nacht.

Activiteit 1: 'slaapplek'

Door de orkaan zijn alle huizen kapot, alle welpen bouwen, per nest, een veilig onderkomen,

Activiteit 2: 'voedsel'

Onderdeel 1:

Doordat de elektriciteit is uitgevallen en alle winkels dicht zijn is er een voedsel te kort in de jungle. Er is een voedsel (snoepjes) rantsoen. Ook worden er snoepjes geplunderd in de vorm van Levend kwartet.

Onderdeel 2:

Hierna voer je een gesprek over plunderen. Mag je plunderen? Maakt het nog verschil wat je plundert: bijvoorbeeld voedsel als je honger hebt, en mag dat ook snoep zijn? EHBO spullen, of wc papier. En hoe zit het met dingen als meubilair en luxe voorwerpen als een televisie en computer?

Activiteit 3: 'commando spel'

Om te overleven moet je af en toe goed kunnen luisteren en commando's kunnen opvolgen. Speel commando pinkelen in levende variant met 'overlevingstechnieken' zoals kruipen, liggen, verstoppen, schuilen enzovoorts

Benodigd materiaal

  • overhoop gehaald lokaal,
  • snoepgoed / eten / en dergelijke voor kwartetten

Tips

Deze activiteit kun je goed aansluiten bij nieuws over orkanen

Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 1 Einde aan armoede en doel 2 Einde aan honger.

Lees 2370 keer Laatst aangepast op zondag, 06 februari 2022 11:24
Log in om reacties te plaatsen