maandag, 31 augustus 2015 02:00

De scouts datingshow

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De scouts datingshow is erop gericht om elkaar beter te leren kennen en samen een leuke activiteit te beleven.

Beschrijving van de activiteit

Deze activiteit is bedoeld voor een gemengde groep of een jongensgroep en meisjesgroep die samen spelen. De groep wordt opgedeeld in twee groepen: meisjes en jongens. Ieder lid van een groep krijgt een opeenvolgend cijfer. Dit cijfer mag alleen bij de desbetreffende scout bekend zijn. Daarnaast moeten ze een beschrijving van zichzelf maken, waar onder andere in staat welke hobby's ze hebben, wat voor soort eten ze lekker vinden, etcetera. Er mogen geen namen op staan.

Ieder lid van een groep (jongens of meisjes) kiest drie beschrijvingen uit die haar/hem aanspreken, en waar zij mee zouden willen 'daten'. Op een soort podium, met daarop een tussenschot zodat de deelnemers elkaar niet zien, wordt aan de ene kant een jongen of een meisje geplaatst, aan de andere zijde de drie kandidaten die zij hebben uitgekozen. De kandidaat mag aan de drie mogelijke dates 2 minuten vragen stellen voor meer duidelijkheid.

Daarna moet er een keuze worden gemaakt voor 1 kandidaat waar ze mee gaan daten. De date bestaat uit een gezellige activiteit, bijvoorbeeld een disco-avond voor de scouts, samen op een tocht of samen gaan roeien, of iets dergelijks. Hier kun je allerlei activiteiten bij bedenken. De date vindt wel direct plaats. Zorg ervoor dat iedere scout uiteindelijk een date heeft.

Voorbeelddates:

 • Disco-avond.
 • Roeien.
 • Tocht.
 • Hapjes of alcoholvrije drankjes maken.
 • Romantische filmavond.
 • Sleutelhanger van scoubidou voor elkaar knopen.
 • Laat je creativiteit zege vieren!

Benodigd materiaal

 • Papier en pennen.
 • Podium met tussenschot.
 • Benodigdheden voor de dates.

Tips

 • Zorg dat iedere scout een date heeft en niemand buiten de boot valt. Maak het niet te serieus, maar met een lach.
 • Deze activiteit kan je heel leuk doen samen met een andere Scoutinggroep om de andere scouts te leren kennen.
Lees 3879 keer Laatst aangepast op maandag, 02 november 2020 10:30
Log in om reacties te plaatsen