maandag, 31 augustus 2015 02:00

Kerstfoto's routespeurtocht

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Doel van deze activiteit is het lopen van een speurtocht in kerstthema.

Beschrijving van de activiteit

Noa vindt het met kerst zo gezellig, alle mensen versieren hun huis van binnen en buiten, het is net alsof er een andere wereld is. Stanley luistert naar de verhalen van Noa. Ze zag mooie kerstbomen bij mensen in huis, ijspegellampjes langs dakgoten, kribbes in de tuin, pakjes in de winkel. Hij pakt zijn digitale fototoestel en gaat op zoek naar de dingen die Noa vertelde. Daarna maakt hij er een mooi boekje van.

Met Kerst zie je allemaal dingen die je de rest van het jaar niet ziet. De kinderen krijgen een speurtochtboekje. In dat boekje staan foto's van kerstdingen die ze kunnen zien. Als ze naar de eerste afdruk gaan is het de bedoeling dat de afbeelding ernaast aangeeft welke kant ze uit moeten. Na een poosje lopen en goed rondkijken zien ze dan weer een kerstding dat op de volgende foto staat, en daarnaast is dan een foto van waar ze heen moeten. Zo lopen ze een route tot aan het eind.

Voorbereidingstijd

2 uur, circa een uur voor het lopen en 1 uur voor het bewerken van fotos en printen.

Benodigd materiaal

 • Digitale camera of telefoon.
 • Computer en printer.
 • Papier.
 • Nietjes.
 • Wandelschoenen ;).

Tips

 • Zet de route uit in een (winkel)centrum of dichte woonwijk waar veel kerstdingen aanwezig zijn.
 • Maak de richtingfoto's van details, dat zorgt er voor dat kinderen goed rondkijken.
 • Maak de themafoto's lekker groot, zodat ze snel zien waar ze langs moeten.
 • Laat de kinderen voor ze weg gaan eerst naar de wc gaan.

Veiligheid

 • Natuurlijk loopt er met elk groepje iemand van de leiding mee.
 • Let op het verkeer, zorg dat je als groep herkenbaar bent. Is het donker laat de kinderen dan lopen met reflecterende vestjes en 'twee aan twee'.
Lees 3748 keer Laatst aangepast op dinsdag, 12 januari 2021 17:22
Log in om reacties te plaatsen