maandag, 31 augustus 2015 02:00

IJverig ijsplezier

Beoordeel dit item
(4 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Met wat geduld en vindingrijkheid maak je je eigen ijsbaan.

Beschrijving van de activiteit

Het klinkt simpel, maar het maken van een ijsbaan (zelfs een kleintje) doe je niet zomaar. Zoek samen een goede plek om de ijsbaan te maken. Een vlak oppervlak waar weinig mensen langskomen is erg handig. Ook is het een pré wanneer er gedurende de dag veel schaduw op valt. Zorg dat het water er niet zomaar af kan lopen. De plek lijkt misschien plat, maar dat kan nog wel eens tegenvallen. Zorg dat je dit van tevoren goed controleert door wat metingen te doen.

Eventueel kun je ook een groot zeil spannen en de zijkanten omhoog trekken met bijvoorbeeld piketpaaltjes of pvc. Is je oppervlak goed voorbereid, dan kun je beginnen met het maken van je ijsbaan. Laagje voor laagje breng je het water aan op je ijsbaan. Na een gezellige dag of nacht met voldoende vorst heb je je eigen ijsbaan.

Voorbereidingstijd

De voorbereiding kost nogal wat tijd en geduld. Om goed ijs te krijgen moet het behoorlijk vriezen. Je moet op een vlak oppervlak laagje voor laagje water aanbrengen en dat telkens laten aanvriezen. Het best lukt dit door 's nachts te 'nevelen'.

Benodigd materiaal

  • Watervoorziening (een tuinslang kan handig zijn).
  • Eventueel een zeil en piketpaaltjes of pvc.

Tips

  • De voorbereiding is wel veel werk, maar kan een hoop lol opleveren.
  • Heb je genoeg ijs, dan kan je schaatsen. Of maak je eigen schaatsen.
  • Heb je maar een klein ijsbaantje, dan kan je er natuurlijk altijd nog een curlingbaan van maken.

Veiligheid

  • Houd rekening met de gladheid als je het ijs in gebruik neemt!
  • Gebruik bij het vullen van de baan geen brandslang. Denk aan veiligheid mbt legionella.

Aanvullende informatie

Lees 9806 keer Laatst aangepast op zondag, 26 november 2023 01:13
Log in om reacties te plaatsen