maandag, 31 augustus 2015 02:00

Van wie is die schoen?

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een schaduwspel waarbij je moeten raden en inventief moet zijn.

Beschrijving van de activiteit

Rebbel is op zoek naar Bas Bos. Hij is niet thuis. Buiten misschien? Ze gaat naar de tuin. Daar hangt de was. Als ze naar het laken loopt, wat daar hangt te drogen, ziet ze onder het laken bekende schoenen. Ah, daar is hij!

Vlak boven de grond hangt een laken. Een aantal bevers staan achter het laken, waardoor je alleen hun schoenen kan zien. De andere kinderen mogen raden: van wie is die schoen? Als alle schoenen zijn geraden, is het spel nog niet afgelopen, want van wie zijn eigenlijk die neuzen, handen, haren, broeken, zakdoeken? Zet ook eens een bouwlamp achter het laken. Van wie is het silhouet? Maak het vervolgens nog moeilijker: elke bever trekt (achter het laken) verkleedkleren aan. Met je handen kun je prachtige schaduwen maken op het doek. Is het een hond, vogel of misschien een hert? De bevers proberen te raden welk dier het is.

Benodigd materiaal

  • Laken.
  • Touw.
  • Bouwlamp.

Lees 2071 keer Laatst aangepast op zaterdag, 03 oktober 2020 17:33
Meer in deze categorie: « Hoedendans Een dak boven je hoofd »
Log in om reacties te plaatsen