maandag, 31 augustus 2015 02:00

Kerstmis: een mooi versierde tafel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Met de bevers aandacht besteden aan het kerstfeest en het maken van leuke tafelversieringen.

Beschrijving van de activiteit

Het is bijna kerstfeest in Hotsjietonia. Kijk maar eens goed om je heen. Achter de ramen van de woning van Keet Kleur en zelfs Stanley Stekker zie je dat er al een adventster voor het raam wordt gehangen. Terwijl je door het dorp loopt, zie je dat andere bewoners met plastic kisten en zelfs een kerstboom naar het centrale plein naast de vlaggenmast komen. Wat zijn ze nu weer van plan? Maar eens even kijken....

Bas Bos loopt mij voorbij en bij de vlaggenmast aangekomen zet hij een grote kerstboom rechtop. Die is zeker wel 3 meter groot. Rozemarijn heeft allerlei versieringen bij zich en Steven Stroom test alvast de kerstboomverlichting uit.

Natuurlijk vieren jouw bevers ook kerst en wellicht dat je al aan een kerstontbijt of kerstlunch hebt gedacht. Moet dan niet eerst de tafel versierd worden?

Tafelverlichting

Vooral in de wintermaanden zijn kaarsjes sfeervol, maar ook brandgevaarlijk. Gebruik om onnodige risico's te voorkomen daarom (elektrische) waxinelichtjes die je in een versierde jampot zet. De bevers kunnen de potjes beplakken of beschilderen.

Menukaartjes

Schrijf van tevoren het menu op de kaartjes (voor iedere bever één) en daarna mogen de bevers ieder hun menukaart inkleuren en versieren met glitters, kleine sterren, etc. Menukaartjes zijn niet perse rechthoekig maar kunnen ook de vorm hebben van een ijsje, of een kerstboom, of een taart, etc.

Servetringen

Van een huls van een luciferdoosje of van een stuk van een wc-rol kun je een servetring maken. Beplak de ringen met gekleurd papier en laar de bevers de ringen verder versieren.

Voorbereidingstijd

Een beetje handige beverleiding zoals jij heeft in 10 tot 15 minuten alles goed voorbereid.

Benodigd materiaal

Tafelverlichting

  • Jampotjes.
  • (Elektrische) waxinelichtjes.
  • Knutselspullen.
  • Lijm.

Menukaartjes

  • Karton.
  • Stiften.
  • Potloden.

Servetringen

  • Wc-rollen of luciferdoosjes.
  • Gekleurd papier.
  • Knutselspullen.

Aanvullende informatie

Lees 3434 keer Laatst aangepast op maandag, 13 november 2023 14:54
Meer in deze categorie: « Ik ben ik? Weerquiz »
Log in om reacties te plaatsen