zondag, 19 september 2021 11:12

Blokken bouwen met communicatie

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Leuk spel om inzicht te krijgen hoe er gecommuniceerd wordt

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Chill is de boodschapper van de jungle. Hij weet als geen ander hoe belangrijk het is om goed te communiceren. Bij goede communicatie is duidelijk en rustig praten erg belangrijk maar goed luisteren ook. Op de Khaali Jagah-vlakte heeft Chill meerdere tafels met blokken neer gezet en elk nest gaat kijken hoe goed zijn kunnen communiceren

De activiteit

Eén persoon is de directeur, één de bouwer, één de loper en de rest de observeerder.

De directeur en de bouwer zitten tegenover elkaar in de kamer met de ruggen naar elkaar toe. De directeur moet met de blokken een eigen constructie bouwen en vervolgens proberen deze zo duidelijk mogelijk te omschrijven aan de loper. De loper moet deze omschrijving vervolgens overbrengen aan de bouwer, die aan de andere kant van de kamer zit. De bouwer moet dan aan de hand van deze aanwijzingen proberen de constructie van de directeur zo nauwkeurig mogelijk na te bouwen.

Voor dit spel moet je goed verbaal kunnen omschrijven en duidelijke instructies kunnen geven. Bovendien moet er samengewerkt worden als een echt team en is er een duidelijke taakverdeling. Een taakverdeling helpt bij het efficiënt afronden van projecten. Blokken Bouwen bevordert samenwerking, effectieve communicatie en onderling vertrouwen.

Na afloop kan er gekeken worden welke ploeg de opdracht het beste heeft uitgevoerd en waarom.

Variaties:

  • Je kunt er voor kiezen om een ploeg in 2en op te delen en die de strijd met elkaar aan te laten gaan
  • Je kunt er voor kiezen om er een estafette vorm aan te geven door halverwege nog een tafel neer te zetten waar opgebouwd moet worden en ook een lopen naar de laatste tafel

Benodigd materiaal

Per nest / ploeg / groepje 2 (of 3 bij de estafette variant) identieke blokkendozen

Lees 2620 keer Laatst aangepast op zondag, 19 september 2021 11:32
Log in om reacties te plaatsen