maandag, 31 augustus 2015 02:00

Organiseer je eigen Vigilie (Nachtwake)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De Vigilie (nachtwake) is zowel een naam voor een Paaswake als de naam voor een installatieceremonie van vroeger voor de roverscoutsleeftijdsgroep. In deze activiteit zoek je uit wat de ceremonie inhoudt.

Beschrijving van de activiteit

De Vigilie is een installatieceremonie van vroeger die nu is omgevormd tot de Powwow bij de roverscouts.

Vigilie is latijn voor ‘Nachtwake’ en het bestond uit een ritueel waarbij tijdens het ritueel een aantal levensvragen mee werden gegeven om goed over na te denken. De vragen zijn geheim en mogen alleen tijdens de vigilie gelezen worden. Om toch een beeld te geven van waar de vragen over kunnen gaan: ze hebben betrekking op bijvoorbeeld:

  • je levenshouding en karakter
  • leermomenten uit je verleden
  • je visie op je toekomstige leven als scout

Maak je eigen opkomst met een Vigilie (Nachtwake), bedenk zelf of met een select aantal mensen de vragen (tip, zoek de oorspronkelijke vragen op (google op "Vigilie & voortrekkers"). En organiseer je eigen ‘Virgilie’.

Denk naar aanleiding hiervan ook eens na met je stam wat jullie installatieceremonie is en of die anders / leuker / beter kan? (want de installatie is wel een belangrijk moment waarbij een nieuw lid aansluit bij de groep).

Voorbereidingstijd

Afhankelijk van de manier waarop je het aanpakt 8 á 16 uur voorbereiding.

Benodigd materiaal

  • Lijst met vragen
  • eventueel een kampvuur

Tips algemeen

  • zorg voor een goede voorbereiding
  • maak het gezellig, serieuze onderwerpen hoeven zeker niet saai te zijn.
  • Als je wilt weten wat je bij een vigilie moet voorstellen moet je het begin van "De brief voor de koning" van Tonke Dragt nog maar eens lezen.

Veiligheid

  • wees voorzichtig met vuur, wanneer je naast een vuur gaat slapen
Lees 2476 keer Laatst aangepast op donderdag, 12 april 2018 13:26
Log in om reacties te plaatsen