vrijdag, 11 december 2020 11:28

Kerstgeuren in huis

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het maken van een geurzakje met dennenlucht.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpem

Mowgli en Shanti zitten bij de Talaab poel. Shanti verteld dat er steeds meer huishoudens met de kerst een kunstboom in huis hebben. Mowgli vind het maar niks: Helaas ruiken deze bomen niet heerlijk. En tja Het kerstliedje: 'O dennenboom, o dennenboom, wat zijn je takken wonderschoon.'  zegt wel dat die dennenboom er toch wel echt bij hoort.  De takken zijn niet alleen mooi, ze ruiken ook heerlijk. Zodra de kerstboom in huis staat ruikt het hele huis ernaar.

Een kerstboom is meestal echter geen den maar een spar. Dat kun je zien aan de naalden. Een gemakkelijk ezelsbruggetje is de eerste letter van Solo/Duo/Legio:

 • De naalden van de Spar zitten solo of single, alleen aan een tak;
 • De naalden van de Den zitten in duo’s, met zijn tweeën aan een tak;
 • De naalden van de Lariks zitten met legio, heel veel aan een tak.

Er zijn allerlei soorten sparren en dennen, met allemaal verschillende kegels, groot en klein. Je herkent een Douglas spar aan de ‘tongetjes’ tussen de schubben van de kegels. Deze sparrensoort heeft een hele sterke citrusgeur, de geur komt vrij als je wat naalden kneust.

De activiteit

Bekijk de kerstboom of verschillende naaldbomen buiten.

 • Is het een den, een spar of een lariks?
 • Ruik aan de boom, wat voor geur heeft hij?
 • Kneus wat naalden om de geur nog beter op te snuiven.
 • Zit er een Douglas spar bij, die ruikt naar citroen?

Maak geurzakje om de bosgeur in huis te brengen of mee te kunnen nemen. Pluk wat naalden en vermeng deze met een zelfde hoeveelheid droge rijst. Leg de rijst met naalden in het midden op een lapje stof. Vouw alle randjes bij elkaar en doe er een elastiekje om. Strik er een mooi lintje om.

Benodigd materiaal

 • Lapje
 • Elastiekje
 • Lintje
 • Droge rijst
 • Dennen- of sparrennaalden

Tips

Voor extra uitdaging: maak er een echt kerstzakje van. Bijvoorbeeld in de vorm van een kerst sok of met een kerstboom er op genaaid / geborduurd.

Lees 1465 keer Laatst aangepast op dinsdag, 15 december 2020 22:22
Log in om reacties te plaatsen