zaterdag, 07 november 2020 16:03

Bagheera onderzoekt spinnen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Uitzoeken hoe spinnen hun spinnenweb bouwen

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Mowgli was onderweg naar Shanti toen hij door een spinnenweb heen liep. "Gatver wat voelen die draden vies aan je gezicht. Shanti moet hard lachten. Bagheera verteld dat een spin een web maakt met van die plakkerige draden. Dat web maakt de spin vast tussen takken van een boom of struik. Soms zie je een web tussen 2 struiken die op enige afstand van elkaar staan. Of je loopt door draden heen die van de ene kant van het pad naar de andere kant zijn gespannen. Heb jij je wel eens afgevraagd hoe de spin het eerste draadje naar de overkant krijgt? De spin maakt een lange kleverige draad die hij laat meewaaien met de wind. Zodra het uiteinde blijft vastzitten kan hij oversteken naar de overkant en het web bouwen.

Het spel

Bagheera weet een spinnenproefje die ze samen bij de Talaab Poel uitvoeren: Vul een emmer met stevig zand en steek in het midden een lange stevige stok rechtop. Vul de emmer bij met water tot er een laagje water boven het zand komt te staan. Zoek een kruisspin (zie tips) en zet deze voorzichtig op het stokje. De spin kan niet zwemmen. Wat gaat de spin doen om weg te komen? Zet de emmer in de buurt van een plant. Wacht op de wind (buiten) of zet een ventilator aan die richting de plant blaast (binnen). De spin zal een draad spinnen die naar de plant waait. Zo kan de spin ontsnappen, of een web gaan maken.

Benodigd materiaal

  • Emmer met zand
  • Water
  • 2 takken
  • Kruisspin

Tips

  • Zoek je een spin? Kijk buiten tussen struiken of je een web ziet. De spin is dan vast in de buurt.
  • Klik hier voor de instructie video
Lees 1195 keer Laatst aangepast op zaterdag, 07 november 2020 16:40
Log in om reacties te plaatsen