dinsdag, 03 november 2020 23:22

Escape installatie eisen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een escaperoom volbrengen om je installatie eisen te halen.

Beschrijving van de activiteit

Inleidende tekst

Jullie gaan samen bewijzen dat jullie groep alle installatie eisen beheerst. Het spel bestaat uit 3 onderdelen. In elk onderdeel moet je een code vinden, bestaande uit 4 sleutels (sleutels mogen vaker gebruikt worden) die je invoert via de app op de telefoon of tablet. Om de uitdaging te voltooien moet je binnen de tijd 3 juiste codes invoeren. Zodra je een code gevonden denkt te hebben voer je de sleutels van links naar rechts in. Is de code onjuist dan hoor je een ‘foutsignaal’ en gaat er 1 minuut van de tijd af. Probeer de juiste code opnieuw te vinden. Je kunt niet verder zolang deze code niet gekraakt is. Is de code correct, dan hoor je een ‘goedsignaal’ en loopt de tijd door. Je kunt nu de volgende enveloppe openen en doorgaan met jullie uitdaging. Na het invoeren van de derde correcte code hoor je overwinningsmuziek en stopt de tijd. Maak samen een overwinningsfoto! Zijn jullie er klaar voor? Dan mogen jullie de eerste enveloppe openen en zet de leiding de decoder aan. Neem de tijd en overleg samen!

Voorbereiding

Vooraf thuis alle delen uitprinten en in enveloppen stoppen voor elk groepje zijn er 6 enveloppen nodig. Inleidende tekst om envelop 1 heen vouwen. Envelop 1: Tekst van deel 1 Envelop 2: Plak aan de binnenkant de drie bolletjes met de richtingen. Tekstdeel 2 met routes en de 4 doolhoven Envelop 3: Op de buitenkant het groene vierkantje Tekst van deel 3 Envelop 4: Op de buitenkant de groene parallellogram Tekst van deel 3.2 Envelop 5: Tekst van deel 3.3 Envelop 6: Tips uitgeknipt en op volgorde vast met een paperclip of nietje. Zorgen dat het programma “Escaperoom the game” op net zoveel telefoons/tablets staat als dat er groepjes zijn en dat het spel “prison island” is gedownload. Op het clubgebouw zorgen dat de kisten met materiaal klaarstaan op de plek waar de spellen gespeeld worden. In elke kist 1 kleine paal, 4 touwen en 1 vlag. En in de kistdeksel zit de grote parallellogram geplakt. Aan het touw van de vlaggenmast de cirkel bevestigen en omhoog hijsen. Als er niet genoeg plekken zijn waar een vlag gehesen kan worden dan kun je de vlag weglaten en de cirkel op envelop 5 plakken. Als leuke afsluiting kun je een klein schatkistje regelen met een traktatie erin. Maak groepjes waar jongere en oudere welpen bij elkaar zitten. Ook leuk om in de nesten te doen. TIP: Wanneer je dit spel voor de eerste keer gaat doen zorg dan dat je samen met de leiding de raadsels probeert op te lossen zonder naar de antwoorden en te veel van de tips te kijken. Dit maakt het gemakkelijker om de welpen te helpen.

De rest van de uitleg en de puzzels zijn in de bijlage te vinden.

Benodigd materiaal

Thema eerste escape: "Op zoek naar de schat van Dahinda"

 • Voor elke groep een setje voor de escapegame
 • Enveloppen
 • Kisten met in elke kist 1 meter paal, 4 touwen en een vlag
 • Potloden en stiften
 • Kistjes met traktaties

Thema tweede escape: "Klaar voor de jacht?! Yalahi"

 • Voor elke groep een setje voor de escapegame.
 • Enveloppen (6 per groep)
 • Telefoon of tablet met escaperoom the game erop (1 per groep)
 • Ladder met 1 kappotte sport en 1 touw
 • 1 meter paal, 4 touwen
 • Vlag aan de vlaggen mast
 • potloden en stiften
 • (Kistjes met traktaties)

Tips

Dit spel is zowel voor jonge welpen als voor de ouderen welpen geschikt.

Lees 2025 keer Laatst aangepast op woensdag, 08 september 2021 20:33
Log in om reacties te plaatsen