maandag, 29 juni 2020 12:13

Natuurlijke verf en kwasten maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Zin om een dagje lekker te knutselen en kleuren? Probeer eens zelf verf en kwasten te maken met natuurlijke ingrediënten.

Beschrijving van de activiteit

Zin om een dagje lekker te knutselen en kleuren? Probeer eens zelf verf en kwasten te maken met natuurlijke ingrediënten.

Thema introductie bevers

Keet Kleur is bij Bas Bos op bezoek. Ze vindt de Natuur in zijn achtertuin zo mooi dat ze het eigenlijk wil gaan schilderen maar haar schildersspullen liggen nog thuis. Bas bos weet daar wel een oplossing voor.: Schilderen met materialen uit de natuur.

Thema introductie welpen

Mowgli en Shanti zitten bij de Guha Grotten en willen graag schilderen, maar in de jungle is verf niet altijd voorradig. Mang heeft wel een idee: verf maken van materialen die in de jungle voorkomen, Marala vind dat er vandaag niet met de vingers geverfd mag worden en gaat nu bij de Talaabpoel op zoek naar materialen die als kwast gebruikt kunnen worden.

De activiteiten

Kwasten maken

Zoek in het bos niet al te dikken stokken / takken. Maak met natuurlijke materialen daar de kwasten aan. Bijvoorbeeld grassprieten, blaadjes van diverse bomen en dergelijke. Deze kun je met lang gras om de takken binden om de kwasten te krijgen

Verf maken

Meng alle benodigdheden in een grote mengkom. Klop alles goed door elkaar zodat er geen klontjes in je verf komen. Verdeel dit mengsel over 4 verschillende kommetje. Voeg nu aan elk kommetje een kleurstof toe en roer dit er goed doorheen.

Is je verf nog wat waterig? Doe er dan wat bloem bij.

Verven maar!

Benodigd materiaal

Voor de kwasten

  • Takken / stokken van ongeveer vinger dikte en ongeveer 30 cm lang
  • natuurlijke materialen om de kwast haren van te maken bijvoorbeeld: gras, bladeren en bloemen

Voor de verf

  • 150 gram bloem;
  • 150 ml koud water;
  • 200 ml warm water;
  • 2,5 eetlepel zout;
  • Mengkom;
  • Bakjes om de verf te bewaren;
  • (natuurlijke) kleurstoffen. Gebruik bijvoorbeeld chocolademelkpoeder, kurkuma, paprikapoeder en poedersuiker.
Lees 1595 keer Laatst aangepast op maandag, 29 juni 2020 16:51
Log in om reacties te plaatsen