donderdag, 25 juni 2020 20:34

Zelf stempels maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Is het koud buiten of regent het? Geen nood! Haal de natuur naar binnen en ga lekker knutselen. Zoek bij jou in de buurt een paar mooie dikke takken en maak er stempels van.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Stuiter zit zij Keet Kleur Hij verveeld zich een beetje, hij wou graag met Bas Bos het bos in maar daarvoor regend het echt te hard. Maar Keet heeft een oplossing er liggen nog ergens een aantal takken verzameld en daar maken ze samen stempels van.

Thema introductie welpen

Mowgli en Shanti schuilen bij de Guha grrotten. Ze wouden eigenlijk spelen bij de talaabpoel maar daar regend het te hard voor. Raksha weet wel een oplossing: ze heeft een aantal takken verzameld en daar gaat ze stempels van maken

De activiteit

Zij zaagt een dikke tak in kleine stukjes en deze geeft ze aan de welpen. Zij schuren de uiteinden met een schuurpapiertje mooi glad. Hamer nu voorzichtig een schroef, moer, spijker of opzetstukje van de boor in het oppervlak van het houtje en haal het er weer uit. Herhaal dit voor een mooi patroon op je stempel.

Gebruik beide kanten van je stukje hout. Beschilder de stempel en druk het op papier of op een andere ondergrond.

Benodigd materiaal

  • Een dikke tak
  • Zaag
  • Schuurpapier
  • Hamer
  • Spijkers/ schroef of moertje / opzetstukjes van een boor
Lees 736 keer Laatst aangepast op donderdag, 25 juni 2020 21:30
Log in om reacties te plaatsen