vrijdag, 12 juni 2020 19:12

Cluedo zonder woorden

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Een moord oplossen zonder te praten.

Beschrijving van de activiteit

De groep wordt verdeeld in twee ploegen : A en B. Ploeg B gaat buiten. Ondertussen spreekt ploeg A het volgende af : wie is er vermoord, waar is de moord gepleegd en met welk wapen ?

De eerste van ploeg B komt binnen. Aan die speler worden de drie te zoeken antwoorden gewoon meegedeeld. De volgende speler van ploeg B komt dan binnen. Nu is het de beurt aan de eerste speler om, zonder woorden of materiaal te gebruiken, duidelijk te maken aan de tweede welke de drie gegevens zijn. Als de tweede denkt het begrepen te hebben, geeft hij aan de eerste speler een hand. Dan wordt de volgende binnengeroepen. De tweede probeert nu aan de derde duidelijk te maken wat hijzelf heeft begrepen. Dat gaat zo verder tot heel ploeg B aan de beurt is geweest.

Op het einde wordt het resultaat meegedeeld en wisselen de ploegen. Ploeg A moet nu het moordmysterie proberen op te lossen.

Lees 3182 keer Laatst aangepast op vrijdag, 12 juni 2020 19:33
Log in om reacties te plaatsen