vrijdag, 03 april 2020 12:58

Red Rapunzel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Dit programma is geschikt voor bevers en welpen om zelf thuis (met misschien een beetje hulp van ouders) uit te voeren. 

Beschrijving van de activiteit

In 10 opdrachten gaan we Rapunzel redden. Deze opdrachten zijn zo bedacht dat je ze thuis kunt uitvoeren. De vorm waarin je de opdrachten geeft kunt je zelf bepalen. Dat kan bijvoorbeeld via een eigen website, whatsappgroep, (besloten) facebookgroep, of skype (of vergelijkbaar programma). Bij elke opdracht staat hoe lang je erover mag doen. Je kunt voor elke opdracht punten uitdelen en afsluiten met een kleine virtuele prijsuitreiking. Maar het gaat natuurlijk om de lol!

Opdracht 1: Het thema is....

Vandaag is het thema sprookjes- en superhelden! Verkleed je als je favoriete sprookjesfiguur of superheld. Je hebt 15 minuten voor deze opdracht. Post een foto via deze link: ...

Opdracht 2: Eerst je handen wassen!

Laat zien in dat je je handen volgens de regels hebt gewassen. Dit mag met fotocollage met de genomen stappen of een filmpje (natuurlijk wel in sprookjes/superhelden-stijl deze keer!). Je hebt 15 minuten voor deze opdracht. Post een foto via deze link: ...

Opdracht 3: Het kasteel van Rapunzel

Bouw een kasteel (van zand of van kosteloos materiaal zoals WC rolletjes of (schoenen)dozen). Je hebt 20 minuten voor deze opdracht. Post een foto van jouw kasteel via deze link: ...

Opdracht 4: Ontsnappen (poging 1)

Knoop zo veel mogelijk theedoeken aan elkaar om een lange slinger te maken waarmee Rapunzel uit de toren kan ontsnappen! Je hebt 15 minuten voor deze opdracht. Post een foto of filmpje van jouw slinger via deze link: ...

Opdracht 5: De noodkreet

Hmm, de theedoek ketting was niet sterk genoeg om te ontsnappen. Wat nu?? Schrijf jouw noodkreet om hulp op een papier. Vouw er een vliegtuig van en gooi het vliegtuig zo ver mogelijk weg (je mag hem uit het raam gooien, maar je moet je vliegtuigje dan ook weer opruimen!). Je hebt 15 minuten voor deze opdracht. Post een filmpje via deze link: ...

Opdracht 6: Pauze!

Terwijl we zitten te wachten op onze redders in nood, trakteren we onszelf op iets lekkers. Maak er een mooie traktatie van en zing voor je het opeet een verjaardagslied voor iedereen die in deze tijd jarig is en nu geen feestje kan geven! Je hebt 20 minuten voor deze opdracht. Post een filmpje via deze link: ... 

Opdracht 7: MonsterQuiz

Ken de vijand als je hem wilt verslaan. Hoe goed ken jij de vijand? Doe de MonsterQuiz via deze link: https://nl.surveymonkey.com/r/WD9PBXM 

Opdracht 8: Superhelden training

Superhelden moeten super-fit zijn. Beweeg als een superheld en doe mee met deze workout: https://watch.lesmillsondemand.com/born-to-move-free/season:1/videos/born-to-move-marvel-let-s-go Je hebt 15 minuten voor deze opdracht. Post een filmpje via deze link: ...

Opdracht 9: Superkracht

Wat zou jouw superkracht zijn? Vliegen? Snelheid? Kracht? Maak een foto/video van jouw superhelden-actie. Je hebt 15 minuten voor deze opdracht. Post een foto via deze link: ...

Opdracht 10: Red Rapunzel!

Maak een kort toneelstukje (of poppenkastvoorstelling) waarin de superheld Rapunzel redt uit de toren. Je mag ook een (foto)strip maken. Je hebt 20 minuten voor deze opdracht. Post een foto of filmpje via deze link: ...

Benodigd materiaal

 • Smartphone met internetverbinding en camera
 • Materiaal wat je (hopelijk) thuis hebt liggen om de opdrachten te volbrengen 

  • Materiaal om een kasteel te bouwen
  • Theedoeken
  • Pen en papier
  • Iets lekkers om te eten/drinken

Veiligheid

Rapunzel zit opgesloten in haar torenkamer. Misschien herkennen de kinderen het gevoel van opgesloten zitten, nu ze niet zomaar naar buiten of bij anderen op bezoek mogen. Zeker als ze zelf in quarantaine hebben gezeten of iemand kennen die dat meegemaakt heeft. Wees je hiervan bewust en bied waar nodig ruimte om hierover te praten. 

Tips

 • Deze opdrachten zijn bedacht om zelf thuis uit te kunnen voeren. Maar je kunt ze natuurlijk ook gewoon tijdens een normale opkomst gebruiken.
 • het is handig om tijdens de 'opkomst' met de leiding in contact te staan (bijvoorbeeld via skype of vergelijkbaar programma).
Lees 2006 keer Laatst aangepast op woensdag, 16 september 2020 11:56
Log in om reacties te plaatsen