zondag, 22 december 2019 12:16

Sneeuwglobe maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Maak zelf een snowglobe met een prachtig wintertafereel.

Beschrijving van de activiteit

Rikki Tikki Tavi zit samen met Raksha voor de Guha grotten als Shanti komt aanlopen. Shanti heeft een hele mooie bol in haar handen. Rikki Tikki Tavi is erg nieuwsgierig en vraagt aan Shanti wat het is. Shanti antwoord dat het een sneeuw globe of sneeuw bol heet. Rikki Tikki Tavi kent het niet dus Raksha legt uit: Een snowglobe is een glazen bol met daarin een klein sneeuwlandschapje. Als je de bol omdraait dwarrelen de sneeuwvlokjes naar beneden. Officieel zit in een snowglobe water met glycerine, zodat de vlokjes langzaam dwarrelen. Je kunt echter ook een eenvoudige versie maken, zonder water. Rikki Tikki Tavi is erg enthousiast: Hij wil er ook 1 maken. Gelijk gaan Ze aan de slag.

De welpen gaan eerst naar de Talaab poel en zoeken piepkleine takjes die op een klein boompje lijken en eventueel andere interessante kleine natuurlijke voorwerpen. Een dennenappel kan ook dienen als boompje.

Weer terug bij de Guha grotten maken de welpenen hun eigen snowglobe:

  • Lijm een stukje piepschuim op de binnenkant van het dekseltje, hou de buitenrand vrij, zodat het dekseltje nog op het potje geschroefd kan worden.
  • In het piepschuim prik je de takjes en je lijmt er een diertje, poppetje of huisje op. Je kunt plastic figuurtjes gebruiken of bijvoorbeeld zelf een figuurtje kleien en verven. Een dennenappel kun je groen verven en als kerstboom gebruiken. Zorg dat alles goed vast zit, zodat je het ondersteboven kunt houden.
  • Doe een laagje nepsneeuw in het potje.
  • Draai voorzichtig het dekseltje op het potje, het tafereeltje zit nu ondersteboven aan de binnenkant.
  • Draai het potje om en zet op het dekseltje. Je hebt nu een sneeuwlandschap in je snowglobe.

Zet alle snowglobes voor het raam, of bij elkaar op de ‘wintertafel’ met wat nepsneeuw eromheen. Je hebt nu een heel winterdorp of winterbos. Leuk om er kleine ledlampjes tussen te leggen voor een sprookjesachtig effect.

Benodigd materiaal

  • Leeg glazen jam- of groente potje met deksel
  • Stukje piepschuim,
  • Lijm
  • Materialen voor een winters tafereel zoals: takjes, dennenappel, diertje, poppetje of huisje
  • Nep sneeuw
Lees 2180 keer Laatst aangepast op donderdag, 04 maart 2021 20:42
Log in om reacties te plaatsen