vrijdag, 13 december 2019 09:59

Levend stratego: Harry Potter

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het is jagen op anderen, de vlag  van je afdeling verdedigen, sluipen en tactisch denken en samenwerken.

Beschrijving van de activiteit

Elk team heeft z'n eigen speelveld waar een vlag verstopt moet worden. Minimaal 1 en maximaal 2 meter boven de grond. Als vlag kun je een theedoek gebruiken. Doel van het spel is om de vlag van de tegenpartij te stelen en naar je eigen terrein te brengen. Er wordt niet om de vlag gevochten, de enige manier om de vlag terug te veroveren is via het tikken.

Afhankelijk van de groepsgrootte kun je 2 afdelingen (Griffoendor tegen Zwadderich) of alle 4 de huizen (Griffindor, Zwadderich, Ravenklauw en Huffelpuf) tegen elkaar laten spelen

Elke speler krijgt willekeurig een kaartje van één van de spelleiding, op het kaartje staat de rang, zie hieronder. Als een speler een andere speler tikt, moeten ze beide elkaars rang laten zien. De hoogste en sterkste wint en krijgt het kaartje van de verliezer. Die moet dus weer terug naar z'n speelveld om bij de spelleiding een nieuw kaartje te halen. Bij gelijke rangen gebeurt er niets en kunnen ze weer verder op jacht. Ook wordt hierbij soms gekozen om de kaartjes om te ruilen en de spelers een nieuw kaartje te laten halen bij de spelleiding. Er zijn echter een paar uitzonderingen. Zo is er de bom, de bom kan alle andere "personen" verslaan, met uitzondering van de mineur. De mineur is in staat om de bom onschadelijk te maken en kan dus zijn kaartje afpakken. Ook de spion is een uitzondering, deze staat het laagste in de rangorde, en kan dus door iedereen getikt worden, behalve de maarschalk. De spion is instaat om de maarschalk uit te schakelen.

De rollen zijn:

 1. Afdelingshoofd (verslaat iedereen behalve het afdelingsspook) .
 2. Zwerkbal aanvoerder
 3. 7e jaars
 4. 6e jaars
 5. 5e jaars
 6. 4e jaars
 7. 3e jaars
 8. 2e jaars
 9. 1e jaars
 10. Afdelingsspook (verslaat iedereen behalve klassen oudste)

Benodigd materiaal

 • Kaartjes van alle 'rangen' (leerlingen) in de kleuren van de huizen
 • Afdelingsvlaggen

Veiligheid

Let op struikelgevaar

Tips

Laat de vlag op zo'n manier verstoppen dat het zichtbaar is en dor iedereen te pakken is

De kaartjes zijn gelamineerd meerdere malen te gebruiken.

Lees 3225 keer Laatst aangepast op maandag, 12 oktober 2020 22:25
Log in om reacties te plaatsen