zondag, 17 november 2019 13:30

In de sneeuw met Bas Bos

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het is een reserve programma voor als er sneeuw ligt en je je gewone programma uit het raam wil gooien.

Beschrijving van de activiteit

Hoera, er ligt sneeuw in Hotsjietonia. Stuiter loopt blij door de sneeuw en maakt sneeuwballen. Bas Bos komt uit zijn huis naar buiten. Hij laat aan Stuiter zien dat je in de (verse) sneeuw mooie afdrukken van diverse dieren kunt zien. Maar op het moment dat alle bewoners van Hotsjietonia naar achteren kijken zien ze alleen maar mensen sporen en geen dieren sporen meer. Bas Bos stelt dus stelt voor om een kasteel te maken van sneeuw.

Het maken van een sneeuwkasteel. Je maakt grote sneeuwballen en deze rol je tegen elkaar aan en daarna ga je in het midden deze uitgraven en deze sneeuw gebruik je voor het maken van de poort en de muren. Als je voldoende kastelen hebt, kan je daarna kijken of je er een leuk spel tussen kan spelen.

Bij het drinken heeft Rozemarijn voor warme chocolademelk gezorgd en leest ze het verhaal "Waarom de sneeuw het sneeuwklokje geen kwaat doet."

Benodigd materiaal

  • Sneeuw, sneeuw, sneeuw, nog meer sneeuw
  • Handschoenen, extra sokken in de schoenen enzovoort
  • Warme chocomelk in plaats van ranja

Veiligheid

  • Stevige schoenen om niet uit te glijden, handschoenen tegen de kou een muts en een das om je hoofd en nek tegen de kou te beschermen,
  • Warme chocomel voor als je naar binnen gaat.

Tips

  • Als eerste het raam open zetten om je oude programma er uit te gooien.
  • Je kunt tijdens het drinken van limonade of warme chocolademelk voorlezen uit het prentenboek 'Ga je mee, Kleine Beer'. Dit verhaal gaat over Kleine Beer, die met Grote Beer buiten in de sneeuw loopt. Kleine Beer hoort allerlei geluiden door de vallende sneeuw. Grote Beer stelt hem gerust.
Lees 1453 keer Laatst aangepast op zaterdag, 27 maart 2021 16:44
Log in om reacties te plaatsen