woensdag, 02 februari 2022 10:46

Koning Winter heerst in het bos

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De creaties van een goede nachtvorst bewonderen.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Het is erg vroeg als Chil komt bij de Talaab poel komt aangevlogen. Alles in de Jungle is mooi wit. Dit komt omdat het gevroren heeft. Mowgli en Shanti vinden het erg mooi.

De activiteit

Na een kristalheldere nacht met temperaturen onder het vriespunt, zie je vaak een sprookjesachtig wit laagje op gras, struiken, bomen, de tuintafel. Als de temperatuur van een voorwerp onder nul komt, verandert de waterdamp op het oppervlak van dat voorwerp in ijskristallen, dit noemen we rijp. Rijp kun je tegenkomen in de vorm van naalden, schubben, waaiers, veren of als een poeder- of suikerlaagje. Als je goed kijkt zie je prachtige details. Maak er snel een foto van, want zodra de temperatuur stijgt smelten de ijskoude kunstwerkjes.

Maak een Koning Winter wandeling in de vroege ochtend als er rijp te zien is. Ga op zoek naar prachtige ijskristallen, die Koning Winter op zijn nachtelijke tocht met zijn ijskoude adem heeft geblazen. Maak er schitterende foto’s van.

Benodigd materiaal

Fototoestel

Aanvullende informatie

Lees 821 keer Laatst aangepast op zondag, 19 maart 2023 15:48
Log in om reacties te plaatsen