zondag, 06 oktober 2019 14:08

Kompas kaartzeil wedstrijd (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Je bootje zo snel mogelijk van A naar B te krijgen, daarbij de obstakels op de juiste manier omzeilen.

Beschrijving van de activiteit

Op de kaart is een raster aangegeven. Tevens zijn obstakels, ondieptes, havens e.d. aanwezig. De windrichting is aangeven met een pijl. De spelers moeten van A naar B varen.

Door driemaal met de dobbelsteen te gooien wordt de te varen koers bepaald. Het laagste cijfer van de drie worpen is het eerste cijfer van de te varen koers. Voor een 6 mag ook een 0 worden gelezen. Indien het laagste cijfer een vier is en er ook geen 0 aanwezig is, dan telt deze 4 als 1; is het laagste een 5, zonder dat er een 0 aanwezig is, dan telt deze 5 als 2 (met een aangepaste dobbelsteen is deze omrekening niet nodig).

Met behulp van de gradenboog of met behulp van een kompas wordt de koers uitgezet. Nadat de speler zijn koers heeft bepaald, wordt eenmaal met een dobbelsteen geworpen om de te varen afstand te bepalen.

Het aantal hokjes dat op die koers wordt doorkruist wordt bepaald door het aantal ogen van de worp. Indien een obstakel wordt geraakt, moet het speler het aantal beurten overslaan zoals dat bij het obstakel is aangegeven. Indien een windrichting is aangegeven is de niet bezeilbare hoek 45 graden aan beide zijden van de windrichting.

Indien met de geworpen cijfers geen te zeilen koers is vast te stellen, zullen de deelnemers de helft van de af te leggen afstand in de richting van de wind worden teruggezet. Elke speler of groepje spelers speelt om de beurt.

Benodigd materiaal

 • Een kaart
 • 3 dobbelstenen
 • Gradenboog
 • Pionnen of kleine bootjes
 • Indien mogelijk een eigen gemaakte dobbelsteen met de cijfers 0, 1, 2 en 3.

Veiligheid

 •  

Tips

Deze activiteit kan moeilijker worden gemaakt door de bemanning van het bootje bij iedere koerswijziging de bijbehorende commando's te laten geven (roeiboot of zeilboot): De beurt gaat voorbij als niet het juiste commando is genoemd. (De leiding is jury)

Deze activiteit is te gebruiken voor CWO Roei Deze activiteit is te gebruiken voor het oefenen (van onderdelen van de) CWO eisen:

 • Zeiltermen
 • Roeicommando's kunnen geven
 • Roeitermen
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Theorie)
 • (CWO RB 1/2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO RB 1/2,3 Eisen Theorie)

Lees 964 keer Laatst aangepast op woensdag, 20 oktober 2021 23:17
Log in om reacties te plaatsen