maandag, 31 augustus 2015 02:00

Hoe vind ik mijn weg?

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Sterre Stroom weet dat als je wilt gaan varen je natuurlijk wel goed de weg moet weten. Aan boord van een schip bepaal je de richting met behulp van een kompas. Noord, oost, zuid en west zijn de vier windrichtingen die de bevers leren. Sterre vertelt een verhaal waarin zij duidelijk aangeeft dat je in het noorden blauw van de kou kunt zien, dat je in het warme zuiden van de zon rood kunt worden door verbranding, dat je in het westen op het gele strand kunt spelen en dat je in Nederland in het oosten veel groene bossen hebt.

Beschrijving van de activiteit

Hang op de juiste plaatsen op het terrein de vier gekleurde vellen op. Dus blauw bij noord, rood bij zuid, geel bij west en groen bij oost. Gebruik hier een kompas bij, zodat je aan de bevers kunt laten zien dat het ook klopt. In het midden van het speelveld leg je een grote cirkel op de grond. Je kunt de cirkel ook met krijt tekenen. Alle bevers gaan in de cirkel staan. Sterre stelt een vraag en geeft de vier mogelijkheden (noord, zuid, west, oost). De bevers maken hun keuze en als Sterre Stroom zegt dat ze mogen rennen, rennen de bevers zo snel mogelijk naar de windrichting van hun keuze. Hebben ze het antwoord goed, dan krijgen ze een punt. Je kunt er ook voor kiezen om hen bij een goed antwoord een kraal in de juiste kleur te geven. Deze kraal rijgen ze dan aan een koordje. Strijkkralen zijn hiervoor bijvoorbeeld erg geschikt en zijn ook niet zo kostbaar. Bij het opnoemen van de antwoorden noem je de kleur. Het noemen van de combinatie blauw-noord, rood-zuid, enz. is te ingewikkeld voor bevers.

Voorbeeldvragen:

  • Waar komt de zon op?
  • Waar gaat de zon onder?

Houd rekening met bevers die kleurenblind zijn of waarvan je dat vermoedt. Ze zien dan wel de letters, maar ze zien de kleuren niet. Gebruik dan niet alleen het gekleurde vel karton, maar ook een karton met een tekening erop. Blauw een ijsmuts. Groen een boom. Rood een zon. Geel een boot (op de zee in het westen zijn veel boten).

Benodigd materiaal

  • Vier vellen karton (1x blauw met de letter N, 1x rood met de letter Z, 1x geel met de letter W en 1x groen met de letter O).
  • Kralen en koordjes.
  • Vragenlijst.
  • Touw of krijt voor het maken van de cirkel.
Lees 2198 keer Laatst aangepast op maandag, 07 december 2020 10:32
Log in om reacties te plaatsen