maandag, 31 augustus 2015 02:00

Een ongelukje zit in een klein hoekje

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Om hulp te kunnen bieden heb je op sommige momenten bepaalde vaardigheden nodig. Op het vlak van EHBO is dit erg duidelijk. Met dit spel willen we suggesties bieden om spelenderwijs met EHBO bezig te zijn. We denken bij EHBO aan kleine ongelukjes waarmee een scout raad moet weten.

Beschrijving van de activiteit

Er worden diverse vragen gesteld. Is het antwoord goed, dan wordt de volgende vraag gesteld. Is een antwoord fout dan moet het groepje eerst naar een instructiepost waar de leiding uitleg geeft. Natuurlijk staat het je vrij om iemand te vragen die als deskundige ingezet kan worden zoals een EHBO'er, een verpleegkundige, etc. 

Maak per ploeg een bord met een aantal haken (zoveel als er opdrachten zijn). Elke haak correspondeert met een nummer en met een bepaalde vraag. Verder zijn er enkele ringen nodig. Op het bord wordt heel groot de letters EHBO geschilderd of getekend en op die letters worden de haken of spijkers geslagen.
Iedere ploeg gooit een ring en probeert het goede antwoord te geven of er achter te komen (instructiepost).

Vragen zouden kunnen zijn (afhankelijk van het niveau van je speltak):

 1. Hoe verzorg je blaren na een fikse hike? 
 2. Hoe moet je een brandwond behandelen?
 3. Wat doe je als iemand gestoken is door een wesp?
 4. Enzovoorts.

Voorbereidingstijd

15 minuten.

Benodigd materiaal

 • Bord (per ploeg één).
 • Hamer.
 • Spijkers of haken.
 • Vragen.
 • Materiaal voor op de instructieposten.

Tips

 • Leg bij een dergelijk spel meer de nadruk op het zo goed mogelijk beantwoorden en uitvoeren van elke vraag/opdracht en niet op de snelheid. Het gaat er in eerste instantie namelijk om dat de scouts juist leren handelen. 
 • Koppel aan de vragen evt. ook een doe-opdracht, zoals bijvoorbeeld een mitella omknopen of iemand in de stabiele zijligging leggen.
 • Samen met andere EHBO spelen kun je een soort hoekenspel maken. In elke hoek een ander EHBO spel/opdracht.
 • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: doel 3 Goede gezondheid en welzijn.
Lees 8361 keer Laatst aangepast op donderdag, 04 november 2021 13:56
Log in om reacties te plaatsen