vrijdag, 22 maart 2019 12:58

Sneeuwballengevecht in de zomer!

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Wist je dat sneeuwballengevecht ook prima binnen kan? En in de zomer? Echt waar! En het is nog eens heel leuk ook! Kort en actief spelletje voor binnen. Een makkelijke, chaotische variant van trefbal.

Beschrijving van de activiteit

"Jammer, dat het geen winter is", zegt Stuiter. "Ik zou wel sneeuwballen willen gooien". "Dat kan", zegt Keet Kleur. "We kunnen van kranten proppen papier maken en dan een sneeuwballengevecht houden".

Wist je dat sneeuwballengevecht ook prima binnen kan? En in de zomer? Echt waar! En het is nog eens heel leuk ook!

Pak een stel kranten en maak zo veel mogelijk proppen papier. Verdeel het spelveld in twee of misschien wel meer vakken. Laat de kinderen aan de eindlijn van hun veld staan en verspreid de 'sneeuwballen' over het spelveld. Geef het startsignaal en laat de chaos beginnen!

Net als met trefbal kunnen de kids hun eigen vak niet verlaten en kunnen ze met de propjes de anderen afgooien.

Benodigd materiaal

  • Kranten
  • Vak aangeef materiaal als tape, touw of krijt

Tips

  • Voeg eventueel andere regels van trefbal toe om het zo moeilijk/makkelijk te maken als bij je groep past. Zo kan je de spelers die af zijn op de bank laten zitten, van vak laten overlopen of achter het vak van de tegenstander zetten om het ze lastiger te maken. De variaties zijn eindeloos!
  • Na het spel is het makkelijk als iedereen meehelpt met het papier weer op te ruimen. Vele handen maken licht werk.
Lees 1788 keer Laatst aangepast op vrijdag, 03 januari 2020 21:16
Log in om reacties te plaatsen