zondag, 18 november 2018 15:25

Aan de slag met robots!

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Laat de scouts kennismaken met de verschillende vormen van robotica. Voor deze activiteit hebben we een vrouwelijke wetenschapper als inspiratie gebruikt: Vanessa Evers (hoogleraar UT).

Beschrijving van de activiteit

Deze activiteit bestaat uit verschillende onderdelen die in een doordraaiprogramma kunnen worden uitgevoerd, of ter inspiratie kunnen worden gebruiken. Alle onderdelen hebben iets te maken met robotica.

1. Maak een WobbleBot

Een simpel begin in de robotica is het maken van een WobbleBot, zie homemade WobbleBot. Voor deze activiteit moet je wel vantevoren een aantal dingen verzamelen of bestellen, kijk hiervoor bijvoorbeeld op aliexpress.com.

2. Programmeren

Download GameMaker op een computer. GameMaker is een programma waarbij je op een simpele manier een spel kunt programmeren. Het is een goed idee als iemand van de leiding vantevoren de basis van een game maakt, het makkelijkste is een platformer-game. Hierna kunnen de scouts ofwel de details verzinnen dmv programmeren (zwaartekracht, springkracht etc.), of het design van de platformer aanpassen.

Maak een programma met Scratch. Dit is een simpele programmeertaal om de basis van programmeren te leren. Er zijn ook een aantal programmeerspellen te vinden op internet zoals code combat (wel in het Engels). 

3. Makey Makey

Het kost wat geld om er een aan te schaffen, maar het is wel een hele leuke manier om kennis te maken met techniek: de Makey Makey. Onderzoek welke materialen stroom geleiden en maak een toetsenbord van de gekste materialen!

4. Bouw een "robot"

Dit is een toegankelijke manier om een "robot" te bouwen waar je niet veel materialen voor nodig hebt. Geef elk groepje een aantal wieltjes en een aantal materialen, zoals hout, K'nex, Meccano etc. Het doel is om een rijdende robot te creëeren. Na het bouwen is het tijd om te testen, laat de robot van een ramp afrijden en kijk hoe ver die komt!

5. Laat robots zien!

Er zijn tegenwoordig al veel betaalbare robots op de markt en in speelgoedwinkels. Er zijn misschien wel scouts die een robot thuis hebben. Neem deze robots mee (denk ook aan stofzuigrobots) en observeer het gedrag van de robot. Snappen de scouts hoe het werkt?

Benodigd materiaal

  • Materialen voor de Wobblebot
  • Computers
  • Makey Makey
  • Materialen om een robot te bouwen
  • Robots

Tips

  • Vul het programma aan met andere technische onderdelen, zoals gamen (Mario Kart/Mario Party), of scheikundige proefjes. 
  • Het helpt om iemand met technische affiniteit aanwezig te hebben op deze avond. Als je deze persoon niet in je leidingteam hebt, vraag dan even rond. 
  • Gebruik deze activiteiten ter inspiratie voor een technisch programma!
  • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 8 Fatsoenlijke banen en economische groei.
Lees 2647 keer Laatst aangepast op zondag, 06 februari 2022 13:50
Log in om reacties te plaatsen