maandag, 31 augustus 2015 02:00

Bakboord en stuurboord (Waterspel)

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Gebruik je behendigheid en snelheid, want na het roepen van het bevel door de kapitein rennen alle spelers naar de desbetreffende plaats of voeren het bevel uit.

Beschrijving van de activiteit

De kapitein van het schip geeft zijn mannen die verspreid staan over het speelveld allerlei bevelen. Na het roepen van het bevel rennen alle spelers naar de desbetreffende plaats of voeren het bevel uit: bakboord (links), stuurboord (rechts), op de boeg (voor), in de mast (klimbeweging), dek schrobben (liggen), etc. Je kan zelf meer bevelen bedenken. Je kunt bijvoorbeeld ook doen dat het kind wat als laatste het bevel opvolgt, af is. Je speelt dan door tot er nog maar 2 of 3 kinderen over zijn en die hebben gewonnen.

Benodigd materiaal

  • Geen materiaal nodig voor dit spel.

Veiligheid

  • Speel dit spel niet op bijvoorbeeld een parkeerterrein of in de buurt van een doorgaande weg.

Tips

  • Variant: maak een grote kring. Iedereen heeft een roeispaan in zijn handen. De spelleider roept stuurboord of bakboord. Iedereen laat zijn eigen spaan los en pakt de roeispaan van diegene van de geroepen kant.
  • Voorbeeld van andere bevelen: in de sloepen (met z'n tweeën handen vast en roeien), in de kombuis (roeren in een grote pan), bom over (op je hurken), groet de kapitein (salueren naar spelleider), hijs de zeilen (beweging van aan een touw trekken).
  • Voorbeelden van bevelen die niet in het 'waterthema' passen maar toch wel erg leuk zijn: freeze (helemaal stilstaan als levend standbeeld), tweetal/drietal/viertal/enz. (met z'n tweeën/drieën/vieren/enz. handen vast), naam noemen (iedereen wijst naar het kind met die naam, uploaden/downloaden (handen in de lucht/handen naar beneden, deze twee commando's zijn erg leuk om snel na elkaar roepen).
  • Je kunt het spel ook gebruiken om de kompasrichtingen te leren. Je hangt de letters N O Z W op. In plaats van bakboord of stuurboord roep je dan een windrichting, de bevers rennen dan naar die windrichting of wijzen met een uitgestrekte arm in de goede richting.
  • Waterwelpen: Vaardigheidsinsigne Aanmonsteren
  • Waterscouts: Basisinigne Welkom aan boord!

Lees 7898 keer Laatst aangepast op dinsdag, 19 oktober 2021 21:21
Meer in deze categorie: « Facebook live Doorgeefbal »
Log in om reacties te plaatsen