zondag, 19 november 2017 15:27

IJssculpturen maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Met verschillende materialen een ijssulcptuur maken.

Beschrijving van de activiteit

Welpen thema-introductie

Mowgli en Shanti zijn tijdens hun wandelingen door de jungle nu wel iets heel geks tegengekomen. Op de plaats waar normaal het water stroomt.. is iets nieuws gekomen.. Het is net als het water doorzichtig, maar koud, hard en glad. Ze weten niet echt wat ze ermee kunnen doen, totdat een oom van Shanti zegt dat je daar mooie figuren van kan maken. Hij noemt het 'ijs'. Mowgli vindt het maar gek maar.. samen met de welpen wil hij hier graag mee aan de gang!

Het spel

Een echte winteractiviteit waar je met een koud blok ijs aan de slag gaat om er iets moois uit te hakken. Een bijzondere vorm van beeldhouwen, omdat het bewerken van ijs met een beitel toch wel even anders werkt dan wanneer je hout of steen als uitgangspunt neemt.

De welpen krijgen per kind een blok ijs, en voorwerpen om het ijs een vorm mee te geven. Dit kan met hamer en beitel (voor de oudere welpen) of een mes of stokje (voor de jongere welpen). Je kan er als leiding voor kiezen om een opdracht mee te geven (bijvoorbeeld: maak een dier), of de welpen lekker hun gang laten gaan en zelf iets laten bedenken.

Werk rond een thema, beeld elkaar uit, wees creatief en maak de mooiste dingen met dit glasheldere materiaal.

Voorbereidingstijd

De voorbereiding kost niet al te veel tijd, maar moet wel tijdig gedaan worden. Het werkt het makkelijkst als je bakken water in de vriezer zet, en dit enkele dagen in de vriezer houdt. Zorg er ook voor dat de temperatuur van de ruimte waar je gaat werken niet te warm is (dus kachels uitzetten, of de tafels naar buiten?!?).

Benodigd materiaal

  • Blokken ijs
  • Zagen, bijtels en dergelijke

Veiligheid

Eventueel veiligheidsbril

Tips

  • Bekijk de youtube video ijssculpturen maken (roverscouts niveau).
  • Twee weken van te voren al de blokken ijs maken.
  • Leg de welpen duidelijk uit hoe ze met de materialen om moeten gaan.
  • Zorg dat de welpen, als ze in een koude ruimte zitten, goed warm aangekleed zijn.
  • Leg de sculpturen die klaar zijn terug in de vriezer, dan gaan ze nog mooi mee naar huis.
  • Zorg voor tasjes (liefst koeltassen) om de sculpturen in mee te geven.
Lees 2525 keer Laatst aangepast op zondag, 24 maart 2019 12:36
Log in om reacties te plaatsen